2019-05-04 20:59:46

Apklan Resovia przegrała z Olimpią Grudziądz

Apklan Resovia przegrała 0-2 z Olimpią Grudziądz. (fot. Radek Kuśmierz)
Apklan Resovia przegrała z Olimpią Grudziądz 0-2 w meczu 32. kolejki 2 ligi. Piłkarze Szymona Grabowskiego kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Świechowskiego.

Apklan Resovia już po kwadransie gry miała doskonałą sytuację w meczu z Olimpią Grudziądz, jednak Mateusz Świechowski minimalnie uderzył nad bramką.

Sześć minut później goście wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Marzec. Pomocnik wykorzystał podanie wzdłuż pola karnego i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Osiem minut przed przerwą arbiter tego spotkania podyktował rzut karny dla Olimpii. W polu karnym faulował Mateusz Geniec. Karnego na gola zamienił Aghvan Papikyan.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Mateusz Świechowski został ukrany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Choć gdyby sędzia pokazał bezpośrednio czerwony "kartonik" to też by się wybronił. Apklan Resovia musiała grać w drugiej połowie w osłabieniu.

W 54. minucie meczu "Pasiaki" mogły zdobyć bramkę kontaktową, jednak Dariusz Frankiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

W dalszej części meczu nie działo się nic ciekawego. Tym samym Olimpia wygrała 2-0 i dopisała trzy "oczka" do ligowej tabeli.

0-1 Mateusz Marzec (21)
0-2 Aghvan Papikyan (37-rzut karny)