2019-05-01 19:35:44

Cenne 3 punkty dla Błękitnych Ropczyce. Karpaty Krosno z kolejnym meczem bez zwycięstwa

Błękitni Ropczyce pokonali Karpaty Krosno. (fot. Konrad Kwolek)
Błękitni Ropczyce wygrywając 2:1 nie okazali się gościnni, wobec Karpat Krosno. Gospodarze zgarnęli całą pulę punktów przewidzianych dla zwycięzcy tego pojedynku i postawili kolejny krok w stronę utrzymania w gronie czwartoligowych ekip.

Był to pojedynek dwóch drużyn plasujących się w okolicach środkowych części tabeli. Jednakże to Błękitni Ropczyce mieli dużo większa presję od Karpat Krosno z racji na dość spore widmo degradacji do niższej ligi.

Pierwsza część spotkanie nie obfitowała w sytuacje brakowe. Po 45 minutach gry na tablicy wyników w Ropczycach było 0-0.

Dopiero w drugiej części, a dokładniej w 51. minucie meczu, po pięknym prostopadłym zagraniu do piłki dopadł Szymon Piwowar i z zimną krwi pokonał Mateusza Krawczyka.

Kolejna bramka to efekt niefortunnego piąstkowania piłki przez Krawczyka po której piłka wpadła wprost pod nogi nie pilnowanego Mariusza Wiktora. Napastnikowi Błękitnych nie pozostało nic innego jak postawić przysłowiową kropkę nad "i".

77. minuta meczu zaowocowała kontaktową bramką dla ekipy z Krosna. Po jednym ze stałych fragmentów, Damian Albrycht próbojący wypiąstkować piłkę, zrobił to w tak pechowy sposób że ta znalazła się w jego bramce. Całą sytuację próbował ratować jeszcze ofiarnie interweniujący Darłak aczkowliek ta sztuka zakończyła się niepowodzeniem.

Do końcowego gwizga sędziego Huberta Tosia wynik nie uległ zmianie i to ekipa z Ropczyc po tym meczu dopisuje do swojego dorobku jakże cenne 3 punkty.

1-0 Szymon Piwowar(51)
2:0  Mariusz Wiktor (74)
2:1  Damian Albrycht (77-samobójcza)