2019-04-24 20:15:47

Obraz gry niewspółmierny do wyniku. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Błękitnymi Stargard

Siarka przegrała ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie(fot. archiwalna)
Siarka Tarnobrzeg przegrała 3-0 w wyjazdowym meczu z Błękitnymi Stargard. Podopieczni Ryszarda Komornickiego, po zdobyciu ważnego punktu w meczu z Widzewem Łódź, muszą wracać z dalekiej podróży na tarczy i ponownie z niepokojem spoglądać na sytuację w tabeli.

Zespół z Tarnobrzega przez całe spotkanie był drużyną zdecydowanie przeważającą. Nie przełożyło się to jednak w żaden sposób na wynik spotkania. Wręcz przeciwnie - grający "z wiatrem" gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2-0 dzięki bramkom zdobytym przez Przemysława Brzeziańskiego i Grzegorza Rogala

W drugiej połowie obraz gry specjalnie się nie zmienił, ale inny był już wynik. Po piętnastu minutach od wznowienia na 3-0 trafił ponownie Rogala. Na uwagę zasługuje jednak sposób zdobycia bramki - zawodnik, który miał wymierny udział przy wszystkich golach, pokonał bramkarza Siarki bezpośrednio z rzutu różnego.

Siarka Tarnobrzeg przegrywając to spotkanie znalazła się na 13 miejscu w tabeli II ligi, mając na swoim koncie 33 punkty, tak samo jak cztery inne zespoły walczące o utrzymanie. Błękitni Stargard do tego grona się zaliczają. Gospodarze meczu plasują się oczko wyżej niż tarnobrzeżanie.

1-0 Przemysław Brzeziański (23)
2-0 Grzegorz Rogala (36)
3-0 Grzegorz Rogala (60)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szrek, Błyszko, Ostrowski, Rogala – Shimmura, Gawron – M. Kwiatkowski (84. Kurbiel), Cywiński (72. Starzycki), A. Kwiatkowski (90. Jabłoński) – Brzeziański (81. Karmański

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Głaz, Kubowicz, Wełnicki (63. Woźniak), Duda – Płatek, Maik (63. Wawrylak) – Wodecki, Radulj (72. Galara), Janeczko – Sitek (61. Ropski)