2019-04-20 14:58:42

Siarka Tarnobrzeg podzieliła się punktami z Widzewem Łódź

Kamil Radulij po raz kolejny strzelił dla Siarki (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Ryszarda Komornickiego zremisowali z Widzewem, dla którego to był ósmy remis z rzędu. Goście wyrównali w samej końcówce za sprawą Rafała Wolsztyńskiemu, który lubi strzelać ważne gole na podkarpaciu.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg podbudowani środowym zwycięstwem odważnie ruszyli na łodzian. Gospodarze dobrze prezentowali się na boisku i szukali swoich okazji do zdobycia bramki. W 14. minucie Marcin Wodecki po indywidualnej akcji podał do Kamila Radulija, lecz ten trafił w poprzeczkę.

Po chwili jednak Radulij już się nie pomylił i z bliskiej odległości pokonał Patryka Wolańskiego. Zawodnicy Widzewa Łódź od tej pory ruszyli do odrabiania strat, jednak Siarkowcy czujnie grali w obronie.

Obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuację do zdobycia bramek, ale wynik nie do przerwy nie uległ już zmianie. Po zmianie stron mocniej przycisnęli łodzianie, a dwie wyborne okazje miał Daniel Świderski, lecz nadal było 1-0.

Goście nadal starali się dążyć do wyrównania, lecz defensywa tarnobrzeżan spisywała się na medal. W 81. minucie Tomasz Wełnicki faulował w polu karnym jednego z widzewiaków i sędzia podyktował jedenastkę. Do futbolówki poszedł Mateusz Michalski, jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji i wynik nie uległ zmianie.

Łodzianie nie poddawali się i w 88. minucie do wyrównania doprowadził Rafał Wolsztyński, który pięknym strzałem w okienko pokonał Hieronima Zocha.

1-0 Kamil Radulij (16)
1-1 Rafał Wolsztynski (88)

Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch - Jakub Głaz, Michał Bierzało, Tomasz Wełnicki, Sebastian Duda - Marcin Wodecki (67. Maksymilian Sitek), Kacper Maik, Grzegorz Płatek (90. Eryk Galara), Kamil Radulj (76. Mateusz Wawrylak), Mateusz Janeczko - Kacper Wełniak (69. Krzysztof Ropski)

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki (72. Przemysław Banaszak), Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek - Michael Ameyaw (90. Marcel Stefaniak), Kohei Kato, Filip Mihaljevic (46. Marcin Pieńkowski), Maciej Kazimierowicz, Mateusz Michalski - Daniel Świderski (57. Rafał Wolsztyński)

Żółte kartki: Janeczko, Płatek, Wawrylak, Wełnicki - Kato

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).