2019-04-14 19:00:23

Sprawa dla Ojca Mateusza - zabójcze siedem minut Sokoła Sieniawa dało zwycięstwo nad Wisłą Sandomierz

(fot. archiwalna)
Będący na fali Sokół Sieniawa pokonał w meczu wyjazdowym Wisłę Sandomierz 2-0. W ciągu zabójczych siedmiu minut podopieczni Szymona Szydełki zapewnili sobie komplet punktów.

Zespół z Sieniawy pobudzony ostatnim zwycięstwem z Hutnikiem Kraków pojechał do miasta Ojca Mateusza z jednym celem - zdobyć komplet punktów. Wisła, która w środę w Skawinie dostała lanie od Wiślan Jaśkowice, chciała udowodnić, że była to jedynie wpadka.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Sandomierzu goli nie zobaczyli. W 58. minucie stan ten naprawił Jarosław Lis otwierając wynik spotkania. W 65. minucie było już 0-2 za sprawą trafienia Kacpra Drelicha. Gospodarzy nie było stać na żadną odpowiedź, tym samym komplet punktów pojechał do Sieniawy.

Dzięki zwycięstwu Sokół Sieniawa z 33 oczkami zajmuje ósmą pozycję i pozostaje jedną z czterech drużyn, które wiosną w tej lidze nie zaznały smaku porażki. Wisła Sandomierz z 26 punktami plasuje się na trzynastym miejscu.

0-1 Jarosław Lis (58)
0-2 Kacper Drelich (65)

Wisła Sandomierz: Jankowski – Sudy, Kolbusz, Wilk, Chorab – Kamiński,, Siedlecki, Piątkowski, Sornat – Bętkowski, Piechniak.

Sokół Sieniawa: Korziewicz – Skała (65' Kardyś), Padiasek, Drelich, Kapuściński, Lis – Purcha (80' Kądziołka), Ochał, Broda (43' Majda), Brocki (85'Wilusz) – Jędryas (60' Nalepka).