2019-04-06 20:26:20

Stal Stalowa Wola zremisowała z Ruchem Chorzów

Stalówka (białe stroje) przywiozła punkt z Chorzowa (fot. Radosław Kuśmierz)
Tylko punkt przywieźli zielono-czarni z wyprawy do Chorzowa. Stalówka może mówić o szczęściu, bowiem w końcówce miejscowi mogli przechylić szalę na swoją korzyść.

Miejscowi grając z nożem na gardle od początku ruszyli do ataku i tak swoich okazji spróbowali Mateusz Idzik oraz Tomasz Foszmańczyk lecz nie znalazły one drogi do bramki. Po chwili jednak to piłkarze Stali Stalowa Wola mogli cieszyć się z prowadzenia, a Robert Dadok z bramki.

Zawodnicy Ruchu Chorzów nie pozostali dłużni, bowiem w 10. minucie były zawodnik Stali, Michał Mokrzycki uderzał na bramkę, ale wynik nie uległ zmianie.

Gospodarze byli bardzo zdeterminowani aby odrobić straty i co chwile atakowali bramkę zielono-czarnych, jednak Stalówka dobrze grała w obronie. Piłkarze Ruchu bramkę przyjezdnych odczarowali w 35. minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym Mateusz Lechowicz wpakował futbolówkę do siatki i było 1-1.

Po przerwie Ruch szybko stworzył sobie dogodną okazję a do piłki dopadł Idzik, jednak nie zdołał oddać dobrego strzału. Szybko po tym Stal stworzyła sobie dwie niezłe sytuacje, jednak wynik pozostał niezmienny,

W końcówce meczu gospodarze mieli dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w 81. minucie Idzik próbował strzelić gola w końcówce, zaś rzutem na taśmę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Foszmańczyk mógł zamknąć mecz, ale przestrzelił.

0-1 Robert Dadok (8)
1-1 Mateusz Lechowicz (35)

Ruch Chorzów: Smug - Lechowicz, Budek (64 .Walski), Wiech, Bartolewski - Zieliński (64. Mandrysz), Mokrzycki (77. Duriska), Kulejewski, Foszmańczyk, Podgórski - Idzik

Stal Stalowa Wola: Kalinowski - Waszkiewicz, Jarosz, Janiszewski, Sobotka - Jopek, Pietras, Mroziński, Dziubiński, Trąbka (64. Mistrzyk) - Dadok (86. Łętocha)

Żółte kartki: Lechowicz, Idzik, Wiech - Dziubiński, Waszkiewicz

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).