2019-03-30 18:18:36

PGE Stal Mielec pokonała Wigry Suwałki

Mielczanie nadal pozostają na trzeciej pozycji (fot. leżajsk4u.pl)
Podopieczni Artura Skowronka przywożą trzy oczka z dalekich Suwałk i nadal utrzymują pięciopunktową stratę do drugiego ŁKS-u Łódź.

Początek spotkania raczej miał charakter meczu walki, choć po chwili PGE Stal Mielec zaczęła cześciej mieć piłce przy nodze i atakować. Przyniosło to oczekiwany skutek w 24. minucie i Bartosz Nowak wyprowadził mielczan na prowadzenie.

Miejscowi nie załamali się takim stanem rzeczy i nadal atakowali chcąc doprowadzić do wyrównania. Do przerwy Stal prowadziła 0-1. Po przerwie przyjezdni oddali inicjatywę zawodnikom Wigier Suwałki, a ci zaczęli coraz śmielej atakować.

Nie przyniosło to oczekiwanego efektu i to mielczanie mogli się cieszyć z trzech oczek.

0-1 Bartosz Nowak (24)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski, Łukasz Sosnowski, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Wiktor Biedrzycki (46. Filip Karbowy), Joel Huertas, Piotr Kwaśniewski, Dawid Polkowski (78. Sebastian Bergier) - Daniel Smuga (46. Kamil Sabiłło)

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Jonathan de Amo (58. Rafał Grodzicki), Martin Dobrotka, Leandro - Łukasz Janoszka, Josip Soljić, Łukasz Wroński (64. Maciej Urbańczyk), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz - Andreja Prokić (85. Peter Ďungel)

Żółte kartki: Biedrzycki, Karbowy - Tomasiewicz, de Amo, Janoszka

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).