2019-03-20 10:58:22

Klasa O Rzeszów: Głogovia Głogów Małopolski nadal liderem, jednak rezerwy Resovii nie ustępują jej kroku [Podsumowanie 16. kolejki]

Głogovia Głogów Małopolski nadal liderem rzeszowskiej okręgówki (fot. archiwum)
Za nami pierwsza kolejka w rzeszowskiej okręgówce po zimowej przerwie. U góry tabeli nadal na czele Głogovia Głogów Małopolski i Resovia II.

W sobotnie popołudnie spadkowicz z czwartej ligi i lider klasy O Rzeszów wrócił do ligowych zmagań po zimowej przerwie. Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski bez problemu rozprawili się z drużyną Błękitu Żołynia. Pierwsze trafienie dla głogowian zaliczyl juz w 4. minucie Sebastian Cynar, a dziewięć minut później podwyższył na 2-0 nowy nabytek lidera, Mateusz Filip.

Rzutem na taśmę przed przerwą bramkę na 3-0 zdobył kolejny nowy zawodnik, Jakub Delekta i miejscowi w dobrych humorach schodzili na przerwę. Po zmianie stron kibice w Głogowie Małopolskim zobaczyli jeszcze jedną bramkę. Wynik spotkania ustalił pozyskany w zimie Łukasz Szczoczarz.

W niedzielne popołudnie w Strzyżowie spadkowicz z czwartej ligi podejmował ekipę Strumyka Malawa. Piłkarze Wisłoka Strzyżów przez długi czas po spadku nie mogli się otrząsnąć i dopiero w końcówce rundy zaczęli punktować. W meczu o sześć punktów lepszy okazał się Strumyk, a bramki padły do przerwie. Wynik meczu otworzył Hubert Put w 58. minucie, zaś pięć minut później rezultat ustalił Adam Pilip.

O tej same porze zogrywany był mecz Strugu Tyczyn z KS-em Stobierna, który jednocześnie zainaugurował nowy obiekt w Tyczynie. Miejscowi już w 2. minucie mogli prowadzić, ale Łukasz Janik nie wykorzystał jedenastki. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i osiem minut później Dominik Murias otworzył wynik meczu.

Kolejne bramki padły dopiero w drugiej odsłonie. Na 2-0 podwyższył w 62. minucie Kamil Żuczek, a wynik spotkania w samej końcówce ustalił Wojciech Domino.

Na zakończenie kolejki Resovia II podejmowała na własnym stadionie drużynę KS-u Zaczernie. Pierwsza część meczu nie przyniosła bramek, choc w końcówce to goście mogli przechylić szalę na swoją korzyść. W drugiej odsłonie to rezerwy drugoligowca mocniej przycisnęły i w dwie minuty ustaliły wynik spotkania. Najpierw w 68. minucie na 1-0 trafił Aleksy Skoczylas, zaś 120 sekund póćniej podwyższył Szymon Hajduk