2019-03-17 17:52:46

Izolator Boguchwała wygrał w Besku. Dwa gole Patryka Zielińskiego

Na zdjęciu z prawej Michał Bogacz, obrońca Izolatora Boguchwała (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Piłkarze Izolatora Boguchwała pewnie pokonali Przełom Besko na wyjeździe. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Patrk Zieliński.

Pierwszy gol dla gości padł po błędzie obrońców Przełomu Besko, którzy stracili piłkę pod własnym polem karnym. Zamieszanie pod bramką miejscowych wykorzystał Patryk Róg dając prowadzenie Izolatorowi Boguchwała.

Bramka na 2-0 padła niespełna 10 minut później. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Patryk Zieliński i uderzeniem prawą nogą wpakował piłkę do siatki. Do przerwy Izolator prowadził dwoma golami.

Trzeciego gola dla "Izolacji" strzelił w 54. minucie Dawid Pałys-Rydzik, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Niedługo później gracze Przełomu Besko odpowiedzieli trafieniem Michała Galanta, ale na więcej nie było ich stać.

Wynik spotkania na 4-1 dla Izolatora Boguchwała ustalił w końcówce Patryk Zieliński.

Przełom Besko kończył to spotkanie w osłabieniu. W 82. minucie z boiska wyrzucony został Michał Śmietana, który otrzymał czerwoną kartkę (za słowną obrazę sędziego).

0-1 Patryk Róg (21)
0-2 Patryk Zieliński (30)
0-3 Dawid Pałys-Rydzik (56-karny)
1-3 Michał Galant (64)
1-4 Patryk Zieliński (86)

Przełom Besko: Półkoszek - Osiniak, Kapłon, Śmietana, Wołczański (71. Folta), Winnicki, Kijowski, Oleniacz, Galant (84. Staszkiewicz), Mogilany, Czura (46. Kasperkowicz).

Izolator Boguchwała: Kaszuba - K. Wilk, Bogacz, Wiącek, Gajdek, Pikiel, Zieliński, Sitek, Pałys-Rydzik (69. Worosz), Dudek (58. J. Wilk), Róg (75. Filip)

Sędziował: Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica).
Żółte kartki: Śmietana, Winnicki, Kijowski.
Czerwona kartka: Michał Śmietana (82, za obrazę sędziego).