2019-03-16 18:17:29

Niespodzianka na Suchych Stawach! Hutnik Kraków przegrał z Podlasiem Biała Podlaska

(fot. Dariusz Grochal/ archiwalne)
Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska 0-2. Wynik można smiało nazwać sensacją - lider III ligi grupy IV, który w początkowych fragmentach spotkania wyraźnie przeważał, ostatecznie musiał pogodzić się z utratą punktów skutkującą spadkiem w tabeli.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, dominujący jak dotąd w spotkaniu Hutnik Kraków, popełnił tragiczny w skutkach błąd. Po stracie piłki na własnej połowie dopadł do niej Bartłomiej Tkaczuk, podał do Mychajło Kaznochy, a ten wyłożył futbolówkę Jakubowi Syryjczykowi, który stanąl sam na sam z Mateuszem Zającem. Pewny strzał po dalszym słupku napastnika Podlasia Biała Podlaska wyprowadził jego zespół na prowadzenie.

Trzy minuty po zmianie stron było już 0-2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelca pierwszej bramki Jakuba Syryjczyka, w zamieszaniu pod bramką Hutnika Kraków najlepiej odnalazł się Damian Leśniak, który głową wbił piłkę do bramki rywala. Na "Suchych Stawach" zapanowała konsternacja - mający dotychczas w tym meczu kilka stuprocentowych sytuacji Hutnik po kontrze i stałym fragmencie gry przegrywał już dwiema bramkami.

Rezultat spotkania do końca meczu nie uległ już zmianie, pomimo że oba zespoły miały swoje sytuacje czy to na zdobycie bramki kontaktowej, czy też na zapewnienie sobie ostatecznego zwycięstwa. Lider ostatecznie poległ na własnym terenie,oddając tym samym pierwszą pozycje, przynajmniej do soboty, zespołowi Podhala Nowy Targ.

Hutnik Kraków z 38 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi grupy IV. Podlasie Biała Podlaska dzięki zainkasowaniu pełnej puli wydostało się ze strefy spadkowej i z 19 oczkami plasuje się na piętnastej pozycji.

0-1 Jakub Syryjczyk (34)
0-2 Damian Leśniak (48)

Hutnik Kraków: Zając - Jaklik, Kołodziej (55 Bukowczan), Bienias, Tetych - Sobala, Reczulski (46 Świątko), Gawęcki (79 Ptak), Świątek, Radwanek (46 Marszalik) - Kotwica (46 Hadzlik).

Podlasie Biała Podlaska: Wrzosek - Renkowski, Chyła, Konaszewski, Leśniak - Tkaczuk (74 Kruczyk), Dmowski (80 Nieścieruk), Kaznocha (90+4 Mitura), Kosieradzki (83 Dmitruk), Andrzejuk - Syryjczyk (74 Chmielewski)