2019-03-16 17:00:00

Dwa rzuty karne nie wystarczyły. Apklan Resovia Rzeszów zremisowała z Widzewem Łódź

Podobne tematy Resovia Widzew Łódź 2 liga
(fot. archiwalne)
Apklan Resovia Rzeszów zremisowała na boisku przy Hetmańskiej 69 z Widzewem Łódź 1-1. Rzeszowianie mieli dwie "jedenastki", lecz wykorzystali tylko jedną. Najbardziej może ich boleć zwłaszcza ta druga, po której mecz zmienił swój przebieg.

W pierwszej połowie swoje okazje mieli piłkarze obu zespołów, ale to gospodarze przeprowadzali groźniejsze akcje, a goście popisywali się niedokładnością przy wyprowadaniu piłki bądź wybijaniu jej ze strefy zagrożenia. Wynik spotkania w trzydziestej siódmej minucie otworzył Bartłomiej Makowski zamieniając "jedenastkę" podyktowaną za faul Kamila Gutkowskiego  na  Kamilu Antoniku.

Trzynaście minut po rozpoczęciu drugiej części gry Apklan Resovia stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Co więcej, gospodarze mogli kolejną bramkę zdobyć w taki sam sposób jak pierwszą. W polu karnym Widzewa Łódź Patryk Wolański faulował Przemysława Pyrdka. Do karnego podszedł ponownie Bartłomiej Makowski, ale swój błąd sprzed kilkudziesięciu sekund naprawił Wolański, który obronił jedenastkę.

To nie był koniec dobrej passy Widzewa - minutę później goście wyrównali wynik spotkania. Zamieszanie w polu karnym Resovii najlepiej wykorzystał Rafał Wolsztyński, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. W ostatnich fragmentach oba zespoły powoli zaczęły opadać z sił, przez co gra stała się bardziej otwarta, lecz nie przyniosło to przechylenia się szali zwycięstwa na korzyść którejkolwiek ze stron. Niedosyt czuć może zwłaszcza Widzew, który dwukrotnie w doliczonym czasie miał okazję na zdobycie zwycięskiego gola.

Po dopisaniu jednego punktu Apklan Resovia z 33 punktami plasuje się na ósmym miejscu w tabeli II ligi. Widzew Łódź z 44 punktami, przynajmniej na ten moment, wrócił na fotel lidera.

1-0 Bartłomiej Makowski (37) - rzut karny
1-1 Rafał Wolsztyński (60)

Widzew Łódź: Wolański – Michalski, Radwański, Kristo, Pieńkowski (66. Turzyniecki), Banaszak (55. Mąka), Tanżyna, Wełna, Gutkowski (71. Ameyaw), Mihaljević (55. Wolsztyński), Zieleniecki.

Apklan Resovia: Daniel – Antonik (88. Twardowski), Mikulec, Adamski (71. Hajduk), Makowski, Kaliniec, Świechowski (73. Górka), Hass, Geniec, Pyrdek (66. Buczek), Zalepa.