2019-03-02 16:24:12

Zabójcza końcówka Stali Mielec. Wygrana z Podbeskidziem Bielsko - Biała

(fot. archiwalne)
Stal Mielec bardzo dobrze zainaugurowała rundę wiosenną w Fortuna I lidze. Podopieczni Artura Skowronka pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko - Biała 2-0. O ostatecznym sukcesie zadecydowały końcowe fragmenty spotkania.

Dobry mecz mieli okazję oglądać widzowie zgromadzeni na stadionie w Bielsku - Białej. Obie drużyny miały swoje okazje na objęcie prowadzenia - atak pozycyjny częściej stosowali goście, a gospodarze wyprowadzali szybkie, mogące zagrozić rywalowi kontry.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich jego fragmentach. Najpierw, w 84. minucie bramkarza Podbeskidzia po świetnej indywidualnej akcji Łukasza Wrońskiego pokonał Krystian Getinger, a cztery minuty później na 2-0  podwyższył Łukasz Janoszka, który najlepiej zachował się przy krótkim słupku.

Dzięki zwycięstu Stal Mielec z 40 punktami, na ten moment, zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Podbeskidzie Bielsko - Biała z 32 "oczkami" plasuje się na piątym miejscu.

0-1 Krystian Getinger (84)
0-2 Łukasz Janoszka (88)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Modelski, Wiktorski, Bougaidis, Oleksy – Kostorz (63' Płacheta), Gomez, Palavandishvili, Sierpina – Gandara (73' Janoszka) – Sabala (81' Roginić)

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, De Amo Perez, Dobrotka, Getinger – Soljić – Tomasiewicz (76' Wroński), Nowak, Urbańczyk (86' Gąsior), Prokić – Mendiguchia (64' Janoszka)