2019-01-08 15:56:31

Stal Mielec wróciła do treningów

Podobne tematy Fortuna I Liga Stal Mielec
Stal Mielec wraca do trenigów (fot. Radosław Kuśmierz)
Mielczanie rozpoczynają okres treningowy, który będzie trwał 8 tygodni. Pierwsze cztery tygodnie Stal Mielec spędzi w Polsce, zaś potem na dwa tygodnie uda się do tureckiego Kargicak. Ostatnie dwa tygodnie to będą przygotowoania pod ligę.
 
Artur Skowronek dokładnie zaplanował okres przygotowawczy Stali Mielec w walce o najwyższe cele. W pierwszym etapie, mielczanie rozegrają pięć sparingów, zaś potem udadzą się do Turcji.
 
-Przed nami osiem tygodni treningowych, które są bardzo szczegółowo zaplanowane. Okres przygotowawczy podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to przygotowania w Polsce: cztery tygodnie i pięć wartościowych sparingów. W tym czasie bardzo duży aspekt kładziemy na przygotowanie fizyczne. Przy naszym dużym zmotywowaniu będzie to zrobione na dobrym poziomie. Wierzę w to że zdrowie nam dopisze i w ten drugi etap wejdziemy bardzo dobrze - powiedział Artur Skowronek
 
W Turcji drużyna rozegra trzy mecze towarzyskie. Trener Stali podkreśla także o szlifowaniu aspektów taktycznych.
 
– Nie zapominając o aspektach przygotowania motorycznego chcemy szlifować bardzo mocno nasze aspekty taktyczne. Dziś odbyły się zajęcia z piłkami. W Turcji mamy też zakontraktowane trzy wartościowe sparingi, z różnym stylem piłkarskim i fizycznym, na czym nam bardzo zależało – mówi Artur Skowronek.
 
Szkoleniowiec Stali zimowe zajęcia zaplanował w najdrobniejszych szczegółach. Sparingpartnerzy mielczan wyglądają bardzo atrakcyjnie. Bowiem zagrają oni z Cracovią, Stalą Rzeszów, Sandecją Nowy Sącz, Wisłą Kraków i Koroną Kielce.
 
– Nasza filozofia pracy jest taka by łączyć przyjemne z pożytecznym. Chcemy wykonać bardzo dużo intensywnego biegania, także z piłką. Pierwszy mikrocykl nie kończymy sparingiem, następny to już dwa sparingi – mówi szkoleniowiec Stali Mielec.
 
Zagraniczne zgrupowanie potrwa dwa tygodnie. Po powrocie do Polski, rozpoczną się ostatnie przygotowania przed ligą.
 
– W Turcji jesteśmy 14 dni roboczych, później pracujemy mikrocykl na naszej naturalnej nawierzchni podgrzewanej i to jest ostatni mikrocykl przed ligą – objaśnia Artur Skowronek.
 
Okres przygotowawczy Stali zakończy mecz z Garbarnią Kraków. Na pierwszym treningu Stali Mielec pojawiły się dwie nowe twarze. 
 
– Jest z nami Peter Dungel, który w ostatnim czasie bardzo dobrze wyglądał u lidera słowackiej drugiej klasy rozgrywkowej. Dobrze funkcjonuje na lewym, prawym skrzydle, również jako napastnik. Jego indywidualna analiza taktyczna spowodowała, że znalazł się tutaj z nami w tych pierwszych dniach przygotowań. Przed nim testy medyczne i motoryczne, zobaczymy czy to też puzel pasujący do naszego modelu gry – opowiada Skowronek.
 
W Mielcu wiosnę spędzi młodzieżowiec z ekstraklasowego Piasta Gliwice, Denis Gojko.
 
– Musieliśmy uzupełnić rywalizację wśród młodzieżowców, stąd transfer Denisa Gojko. Jest głodny gry, jest warty dania mu szansy, to bardzo szybki skrzydłowy i chcemy go rozwijać – kończy szkoleniowiec mielczan.
 

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem