2018-12-02 17:58:19

Siódme z rzędu zwycięstwo Stali Mielec! Pokonali Bytovię Bytów

Stal Mielec wygrała siódmy mecz z rzędu i jest na 3. miejscu w tabeli 1 ligi.
Stal Mielec pokonała Bytovię Bytów 2-1 i przesunęła się na 3. miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi. Do miejsca premiowanego awansem tracą zaledwie 1 punkt.

Po kwadransie gry Bytovia Bytów prowadziła ze Stalą Mielec. Gola zdobył Mateusz Kuzimski, który wykorzystał błąd defensywy gospodarzy.

Od tej pory jednak zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni Artura Skowronka, ale długo musieli czekać na bramkę wyrównującą. "Biało-niebiescy" przeprowadzili fenomenalną akcję. W polu karnym gości dwójkową akcją popisali się Bartosz Nowak i Maksymilian Banaszewski, zakończoną golem tego pierwszego.

Stal nie ustawała w atakach i jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. W polu karnym Bytovii sfaulowany został Banaszewski i sędzia wskazał na "wapno". Karnego na gola zamienił Josip Solić.

Druga połowa stała pod znakiem ataków gospodarzy, ale kolejne sytuacje marnowali Nowak, Sergio Mendiguchia oraz Andreja Prokić. Bytovia natomiast ograniczała się do gry z kontry.

W końcowych fragmentach meczu Bytovia Bytów miała swoje szanse, ale wynik nie uległ już zmianie. Stal Mielec rundę jesienną kończy na 3. miejscu w tabeli Fortuna 1 ligi. Do miejsca premiowanego awansem piłkarze Skowronka tracą zaledwie jeden punkt.

0-1 Mateusz Kuzimski (15)
1-1 Bartosz Nowak (36)
2-1 Jospi Solić (45-karny)