2018-11-28 22:59:47

Stal Mielec wygrała po raz szósty z rzędu! Tym razem pokonali Puszczę Niepołomice

Stal Mielec wygrała po raz szósty z rzędu.
Stal Mielec pokonała Puszczę Niepołomice 1-0. Jedyna bramka w tym meczu padła po samobójczym strzale Piotra Stawarczyka. To już szóste z rzędu zwycięstwo podopiecznych Artura Skowronka.

Stal Mielec zaatakowała po dwudziestu trzech minutach gry. Doskonałym dośrodkowaniem popisał się Krystian Getinger, jednak strzał Sergio Mendigutxia okazał się zbyt słaby do pokonania bramkarza Puszczy Niepołomice.

Dziesięć minut później zrobiło się duże zamieszanie w polu karnym Puszczy. Ostatecznie piłka po odbiciu się od pleców Piotra Stawarczyka i wpadła do siatki.

Przed przerwą jeszcze dwie sytuacje mieli podopieczni Artura Skowronka, ale najpierw strzał Bartosza Nowaka złapał Miłosz Mleczko, a minutę później obronił strzał Andrija Prokicia.

Dwadzieścia minut po zmianie stron w poprzeczkę Puszczy Niepołomice trafił Sebastian Bergier. Zawodnik "Biało-niebieskich" popisał się klasycznym "centrostrzałem". Trzy minuty później gospodarze mieli kolejną znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia, gdyż sędzia przyznał im rzut karny po zagraniu ręką jednego z obrońców drużyny z Niepołomic.

Grzegorz Tomasiewicz podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki przeciwnika, jednak uderzył tak fatalnie, że Mleczko obronił ten strzał.

W 77. minucie pięknym strzałem popisał się Mendigutxia, ale jego uderzenie powędrowało nad bramką ekipy prowadzonej przez Tomasza Tułacza. Więcej bramek w tym meczu nie padło. Tym samym Stal Mielec wygrała po raz szósty z rzędu w Fortuna 1 lidze i umocniła się w czołówce.

1-0 Piotr Stawarczyk (34-samobójcza)