2018-11-24 09:30:00

Przeszli Garbarnię, przeszli Wartę! Stal Mielec górą nad Wartą Poznań

(fot.archiwum)
Stal Mielec ani myśli schodzić ze zwycięskiej ścieżki. Popopieczni Artura Skowronka zanotowali piątą wygraną z rzędu pokonując na własnym boisku Wartę Poznań 2-0. Goście z Wielkopolski, pomimo niekorzystnego wyniku, zagrali dobre spotkanie mocno utrudniając zadanie biało - niebieskim.

Mecz rozpoczął się według znanego widzom mieleckiego stadionu scenariusza, lecz dialogi z pewnością ich zaskakiwały. Atak pozycyjny, dobrze na murawie się prezentujący, nie był nader skuteczny. Nic z dobrego wypełniania taktyki gospodarzom nie przychodziło poza korzystną dla nich statystyką posiadania piłki.

Ostatecznie pierwsza bramka padła po stałym fragmencie. W 25.minucie spotkania faulowany na trzydziestym metrze został Andreja Prokić. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Martina Dobrotki, który skierował piłkę do siatki.

Piłkarze z Poznania na utratę bramki, z ich punktu widzenia, zareagowali pozytywnie. Dążyli do wyrównania jeszcze w pierwszej części gry, ale sytuacje, które sobie wytworzyli, nie zaowocowały golem. Na uwagę zasługuje zwaszcza ich konsekwencja w realizowaniu taktycznych założeń.

Wierność planowi na ten mecz wymierne efekty mogła dać po przerwie. Słowo klucz - mogła. Warta w drugiej połowie, poza kilkoma kontratakami, nie miała za wiele do powiedzenia. To Stal Mielec prowadziła grę, należycie jednocześnie pilnując szyków w defensywie.

Drugi gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie gry. Kontra mielczan zakończyła się wizytą Jonathana de Amo Pereza przed pustą bramką poznaniaków, który nie wpadł w pole karne gości na przyjacielskie pogaduszki i pewnie skierował piłkę pomiędzy słupki.

Stal Mielec, dzięki zwycięstwu, plasuje się na czwartym miejscu w tabeli Fortuna I ligi z 31 punktami. Warta Poznań z 20 oczkami zajmuje 15, ostatnie gwarantujące utrzymanie miejsce. Gracze z Wielkopolski nie mogą czuć się jednak bezpiecznie, bo mają rozegrane dwa mecze więcej od goniących ich drużyn.

1-0 Martin Dobrotka (25)
2-0 Jonathan de Amo Perez (90+3)

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Marcel Gąsior (73' Rafał Grodzicki), Andreja Prokić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Sergio Mendiguchia (84' Sebastian Bergier), Łukasz Wroński (73' Leandro), Jonatan De Amo Perez.

Warta Poznań: Adrian Lis, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (79'  Radosław Jasiński), Michał Grobelny (76' Adrian Cierpka), Łukasz Spławski (72' Paweł Piceluk), Grzegorz Szymusik, Artur Marciniak, Wojciech Fadecki, Robert Janicki.