2018-11-18 22:43:20

Hattrick Boratyna dał zwycięstwo Orłowi Przeworsk nad Błękitnymi Ropczyce

(fot.archiwum)
Orzeł Przeworsk pokonał na własnym boisku Błękitnych Ropczyce 3-0. Najjaśniejszą postacią w drużynie Grzegorza Sitka był tego dnia Piotr Boratyn, który jako jedyny zdobywał bramki w tym spotkaniu.

Pomysłem taktycznym gospodarzy na ten pojedynek była uważna gra w obronie, która skutkować miała okazjami do wyprowadzania szybkich, zaskakujacych kontrataków. Pozwolenie Błękitnym na głębokie wejście we własną strefę defensywną okazało się być strzałem w dziesiątką.

Piotr Boratyn swój festiwal strzeleci rozpoczął w 41.minucie wykorzystując nieporozumienie w obronie drużyny z Ropczyc. Zawodnik z Przeworska w sytuacji sam na sam pewnie pokonał próbującego interweniować Damiana Albrychta.

Druga bramka w wykonaniu Boratyna to 65.minuta i wykorzystanie zamieszania w polu karnym po strzałach Jacka Flisa i Kacpra Rączki blokowanych przez defensorów gości. Futbolówka odbita od obrońców trafiła pod nogi napastnika Orła, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Kropkę nad i Boratyn postawił siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Klepka gospodarzy stworzyła kapitalną okazję wspomnianemu zawodnikowi, któremu pozostało jedynie wykończyć efektowną, składna akcję jego zespołu.

Dzięki zwycięstwu Orzeł Przeworsk z 18 punktami plasuje się na czternastej pozycji, ostatniej dającej utrzymanie w IV lidze podkarpackiej. Błękitni Ropczyce z 20 oczkami zajmują trzynaste miejsce.

1-0 Piotr Boratyn (41)
2-0 Piotr Boratyn (65)
3-0 Piotr Boratyn (83)

Orzeł Przeworsk: Kurosz,  Kmiotek, Sykała, Strączek, Kowal, Flis (88' Młodnicki), Barszczak(46' Rączka), Nikanovych, Salwach, Błajda (79' Wilk), Boratyn (90' Listowski).

Błękitni Ropczyce: Albrycht, Siepierski, Hirka, Świętoń, Orzech (88' Kot), Kukla, Sulisz, Kot (72' Darłak), Piwowar (84' Kalin), Wiktor (90' Saj), Kosiba (88' Majcher).