2018-11-10 20:43:08

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Podhalem Nowy Targ po bramce w ostatniej minucie!

(fot.archiwum)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Podhalem Nowy Targ 2-3 w meczu pełnym zwrotów akcji. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i ostatecznie, w ostatnich sekundach, trafiło po raz piętnasty z rzędu do gości z Nowego Targu!

Pierwsze słowo należało do gospodarzy - już w 6.minucie Piotr Jedlikowski wykorzystal kapitalne prostopadłe podanie i bez żadnych problemów pokonał Mateusza Szukałę.

Szybko stracona bramka zmobilizowała przyjezdnych. Podhale Nowy Targ zdecydowanie przejęło inicjatywę i zaczęło stwarzać sobie coraz więcej bramkowych okazji, co wymierny efekt dało w 33.minucie. Marek Mizia świetnie dośrodkował na ósmy metr, gdzie znalazł Damiana Mrówkę, który głową wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa ponownie należała do graczy z Nowego Targu, którzy pomimo wyraźnej przewagi nie potrafili wykorzystać nader korzystnych okazji do objęcia prowadzenia.

Nieprawdopodobny zwrot akcji rozegrał się jednak w końcowych fragmentach spotkania. W 79. minucie goście wyszli na prowadzenie - Artur Pląskowski z ósmego metra uderzył nie do obrony. Dziesięć minut później w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości najlepiej odnalazł się Adam Dawidowicz i wyrównał rezultat spotkania.

Decydujący głos należał jednak do nowotarżan - dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Dynarka przedłużył Artur Lewiński, a ustawiony na trzecim metrze Artur Pląskowski dostawił głowę do piłki i zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Dokładnie za tydzień drużyna z Nowego Targu podejmie na własnym boisku lidera III ligi gr.IV Stal Rzeszów. Będzie to bezpośredni pojedynek decydujący o mistrzostwie jesieni w tej lidze.

Dzięki wygranej Podhale Nowy Targ z 33 punktami zajmuje drugą pozycję w tabeli. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z 21 punktami zajmuje dziesiątą pozycję.

1-0 Piotr Jedlikowski (6)
1-1 Damian Mrówka (33)
1-2 Artur Pląskowski (79)
2-2 Adam Dawidowicz (90)
2-3 Artur Pląskowski (90+2)