2018-11-04 22:54:21

Klasa O Rzeszów: Derby gminy Trzebownisko na remis. Grad goli w Malawie

(fot.archiwalne LKS Trzebownisko)
KS Zaczernie zremisował z LKS-em Trzebownisko 2-2. Obie drużyny odwracały wynik spotkania, lecz żadna z nich nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja KS Zaczernie. Bramkę dla gospodarzy w 18.minucie zdobył głową Krystian Jacek. LKS Trzebownisko celny strzał zanotował dopiero pod koniec premierowych czterdziestu pięciu minut.

Druga częśc gry to wyrównana rywalizacja obu zespołów. Goście zdołali w cztery minuty odwrócić losy spotkania. Najpierw w 72. minucie wyrównał Bartosz Wiśniewski, a następnie Trzebownisko na prowadzenie wyprowadził Mateusz Miś.

Miejscowi nie dali za wygraną i już trzy minuty później udało im się trafić na 2-2. Bramkarza rywali pokonał Arkadiusz Guzior.

Więcej goli w derbach gminy Trzebownisko już nie padło. Kibice obu zespołów muszą poczekać do rundy wiosennej na ewentualne ogłoszenie wyższości nad rywalem zza miedzy.

Dzięki punktowi zdobytemu w tym spotkaniu KS Zaczernie z dziewiętnastoma oczkami plasuje się na ósmym miejscu. LKS Trzebownisko po remisie zajmuje dziesiątą pozycję z siedemnastopunktową zdobyczą.

1-0 Krystian Jacek (18)
1-1 Bartosz Wiśniewski (72)
1-2 Mateusz Miś (76)
2-2 Arkadiusz Guzior (79)

Na pozostałych stadionach również było ciekawie. Strumyk Malawa zremisował u siebie z Głogovią Głogów Małopolski 3-3. Grad goli zobaczyli także kibice zgromadzeni na stadionie w Bratkowicach, gdzie miejscowy Bratek uległ 2-4 Sokołowi Sokołów Małopolski. W sumie w 14.kolejce rzeszowskiej okręgówki padło 29 bramek w 8 spotkaniach, co daje średnią ponad 3,6 bramki na mecz!