2018-11-04 18:49:08

Unia Nowa Sarzyna pokonała Pogoń Leżajsk w derbach

Unia Nowa Sarzyna (granatowe stroje) pokonała Pogoń Leżajsk w derbach (fot. Unia Nowa Sarzyna)
Piłkarze Unii Nowa Sarzyna wygrali 1-0 z Pogonią Leżajsk w derbowym meczu klasy O Stalowa Wola.

Długo wyczekiwany derbowy pojedynek pomiędzy Unią Nowa Sarzyna a Pogonią Leżajsk cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców.

Na boisko od początku było sporo walki. Derbowa atmosfera udzieliła się Grzegorzowi Czarnieckiemu, który w 30. minucie został wyrzucony z boiska za brutalny faul.

Kilka minut później Unia Nowa Sarzyna wyszła na prowadzenie. Po niepewnej interwencji Adriana Cicha z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował Patryk Kwaśniak i było 1-0.

Po zmianie stron nadal przeważała Unia, choć "Piwosze" mieli okazje na wyrównanie. Najwięcej emocji było w samej końcówce. Gospodarze najpierw trafili w słupek, a później w poprzeczkę, a Pogoń bardzo groźnie uderzała z rzutów wolnych. Ostatecznie jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

1-0 Patryk Kwaśniak (39)

Pogoń Leżajsk: Cich - Maruszak, R. Drożdżal, Luft, Bukowski, Baj (46. Gaweł), A. Drożdżal (74. Brudniak), Bubiłek, Leja (62. Borek), D. Drożdżal, Czarniecki.

Unia Nowa Sarzyna: Żuraw - Pieróg, Wośko, Jandziński, Ulawski, Wołoch, (75. Błajda), Grześkiewicz, Wiatr, Madej, Klocek, Kwaśniak (70. Filip).

Żółte kartki: Bubiłek, Bukowski, Czarniecki, Maruszak
Czerwona kartka: Czarniecki (30, druga żółta).