2018-11-03 14:55:00

Dwie bramki Barłomieja Buczka dały trzy punkty Resovii! Pokonali Rozwój Katowice na wyjeździe

Bartłomiej Buczek (na zdjęciu) został dziś bohaterem Resovii. 30-letni napastnik zdobył dwie bramki i jego zespół wygrał. (fot. archiwum)
Resovia przegrywała do przerwy z Rozwojem Katowice. Jednak po przerwie dwie bramki zdobył Bartłomiej Buczek i trzy punkty pojechały do Rzeszowa.

Rozwój Katowice już w pierwszym kwadransie gry objął prowadzenie w meczu z Resovią. Strzelcem bramki został Mateusz Wrzesień. Później do ataków rzucili się podopieczni Szymona Grabowskiego, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika.

Pod koniec pierwszej części gry Rozwój mógł podwyższyć prowadzenie, ale Wojciech Daniel najpierw obronił strzał Seweryna Gancarczyka, a następnie dobitkę Daniela Paszka i do przerwy było 1-0.

Dziewięć minut po zmianie stron Bartłomiej Buczek doprowadził do wyrównania. Napastnik Resovii najprzytomniej zachował się w polu karnym i dobił uderzenie Kamila Antonika.

Dwie minuty później Resovii już prowadziła w Katowicach. Ponownie na listę strzelców wpisał się Buczek. Tym razem 30-letni napastnik "Pasiaków" ładnie przymierzył z rzutu wolnego.

Później obie ekipy miały swoje szanse, ale więcej bramek nie padło w tym meczu. Resovia odwróciła losy pojedynku i trzy punkty przyjechały do Rzeszowa.

1-0 Mateusz Wrzesień (11)
1-1 Bartłomiej Buczek (54)
1-2 Bartłomiej Buczek (56)