2018-10-28 18:07:23

Stal Mielec odwróciła losy meczu i wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza!

Stal Mielec odwróciła losy meczu i wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale to podopieczni Artura Skowronka zdobyli trzy "oczka".

Stal Mielec jako pierwsza zaatakowała w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, ale na postrunku był golkiper gospodarzy, Dariusz Trela. Jednak trzy minuty później jeden z defensorów Stali dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Roman Gergel i pewnie umieścił ją między słupkami bramki Seweryna Kiełpina. Jednobramowym prowadzeniem gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa, choć jeszcze przed przerwą Krystian Getinger świetnie uderzył z rzutu wolnego. Jednak Trela ponownie popisał się świetną interwencją.

Po zmianie stron podopieczni Artura Skowrona ruszyli do zdecydowanych ataków. Jednak to gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie. W 60. minucie Gergel w sytuacji sam na sam trafił prosto w Kiełpina.

Trzy minuty później na tablicy wyników było 1-1. Do wyrównania doprowadził Martin Dobrotka. Chwilę później Mateusz Kupczak uderzył w dobrej sytuacji nad bramką Stali.

Kiedy wydawało się, że mecz  zakończy się remisem bramkę dla Stali Mielec zdobył Josip Solić. Tym samym "Biało-niebiescy" odwrócili losy pojedynku i zgarnęli niezwykle cenne trzy punkty.

1-0 Roman Gergel (31)
1-1 Martin Dobrotka (63)
1-2 Josip Solić (87)