2018-10-28 15:14:20

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała z Sokołem Sieniawa. Bramka w doliczonym czasie!

Kibice zgromadzeni we wczesne niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Sieniawie obejrzeli kapitalne widowisko. Wólczanka Wólka Pełkińska w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść kapitalnym strzałem z dystansu.

Starcie obu zespołów już przed meczem zapowiadało się na niezwykle wyrównane - tak gospodarze, jak i goście na swoim koncie mieli szesnaście punktów po trzynastu rozegranych meczach. Tylko bilans bramkowy decydował, że to Wólczanka Wólka Pełkińska była na dwunastym, a Sokół Sieniawa na trzynastym miejscu.

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, która nie została jednak udokumentowana bramką. Co więcej, goście mogli prowadzić po czterdziestu pięciu minutach, ale błędu Matthew Korziewicza gracze z Wólki Pełkińskiej nie wykorzystali.

Druga część gry należała już do przyjezdnych, lecz tak jak wcześniej Sokół Sieniawa - nie potrafili znaleźć oni drogi do bramki przeciwnika. Wszystko rozstrzygnęło się jednak dopiero w końcowych fragmentach spotkania.

Najpierw swoją okazję na objęcie prowadzenia miał Sokół, ale Sebastian Brocki nie wykorzystał doskonałej sytuacji. Gospodarze domagali się jeszcze po tej sytuacji rzutu karnego, ale gwizdek Mateusza Warzochy milczał.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, co potwierdzenie znalazło w ostatniej akcji spotkania - w 94.minucie rzut wolny z bocznego rejonu pola karnego miała Wólczanka. Wybita przez zawodników Sokoła piłka trafiła pod nogi znajdującego się na dwudziestym metrze Geronimo Vischovica, który bez namysłu strzelił nie do obrony. Przepiękna bramka gracza gości idealnie podsumowała bardzo dobre widowisko w Sieniawie.

Dzięki zwycięstwu w ostatnich minutach Wólczanka Wólka Pełkińska z dziewiętnastoma punktami zajmuje jedenaste miejsce. Sokół Sieniawa z szesnastoma "oczkami" zajmuje trzynastą pozycję.

0-1 Geronimo Vischovic (90+4)

Sokół Sieniawa: Matthew Korziewicz - Damian Skała, Sebastian Padiasek, Szymon Kardyś, Sebastian Brocki, Sergii Syvyi, Patryk Kapuściński, Andrzej Wąsik, Dawid Kasza, Rafał Surmiak, Jan Pelc
Wólczanka: Rafał Strączek, Volodymyr Khorolskyi, Mateusz Kocur, Bartłomiej Słysz, Maciej Lech, Szymon Hajduk, Krzysztof Pietluch, Marek Gwóźdź, Mateusz Mianowany, Mateusz Podstolak, Krystian Wrona

Sędzia: Mateusz Warzocha (KS Rzeszów)