2018-10-23 08:29:29

Klasa O Stalowa Wola: Derby Podkarpacia dla Siarki [Podsumowanie 14. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Rezerwy Siarki górą w meczu na szyczycie (fot. archiwum)
Mecz rezerw Stalówki i Siarki elektryzował nie tylko pod względem animozji kibicowskich ale także obie ekipy były w czołówce ligi. Stawką był fotel lidera w stalowowolskiej okręgówce.

Sokół Kamień nie miał większych problemów z pokonaniem Stali Nowa Dęba. Niedawny jeszcze czwartoligowiec radzi sobie dość przeciętnie w tym sezonie. Worek z bramkami rozpruł już w 5. minucie Grzegorz Rychel. Kolejnego gola obejrzeliśmy po półgodzinie gry autorstwa Mariusza Sochy i wynik 2-0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Sokół dołożyl jeszcze trzy bramki, w tym dwie wspomniany wyżej Mariusz Socha, który ustrzelił tego dnia hat-tricka.

W meczu derbowym między Bukową Jastkowice a Sanem Kłyżów górą byli goście. Mecz był ciekawym widowiskiem i trzymał w napięciu do ostatnich chwil. Jako pierwszy do bramki trafił Łukasz Brzeziński w 27. minucie i to miejscowi mogli się cieszyć. Sześć minut później goście wrzucili piąty bieg i najpierw bramkę zdobył Norbert Siek, zaś chwilę później na 1-2 strzelił Paweł Kryń i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Druga połowa była również zaciętym widowiskiem, lecz na kolejną bramkę trzeba było czekać 20 minut od wznowienia, kiedy to wyrównującą bramkę zdobył Paweł Kaczmarczyk. Wynik ustalił pięć minut później Piotr Drąg i to goście mogli cieszyć sie z derbowego zwycięstwa.

Daniem głównym w tej kolejce było jednak starcie rezerw Stali Stalowa Wola z drugim zespołem Siarki Tarnobrzeg. Mecz ten elektryzował nie tylko kibiców ale także zawodników, bowiem stawką meczu był fotel lidera. Jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Michała Szymczaka, w 18. minucie Paweł Mróz pokonal Łukasza Konefała. W końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Piotr Nowak i ten wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry.

Drugie 45 minut należało już tylko do piłkarzy rezerw Siarki. Najpierw w 61. minucie ponownie Paweł Mróz strzelił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia padli w końcówce bowiem wtedy stracili jeszcze dwie bramki autorstwa Michała Bierzało i Maksymiliana Sitka.

0-1 Paweł Mróz (18)
1-1 Piotr Nowak (37)
1-2 Paweł Mróz (61)
1-3 Michał Bierzalo (83)
1-4 Maksymilian Sitek (85)

Stal II Stalowa Wola: Konefał – Wieprzęć, Czajkowski, Grasza, Dec (46. Stępniowski), Mistrzyk, Nowak, Szifer, Dadok, Żyliński – Urban (82. Czerepak)

Siarka II Tarnobrzeg: Porzeżyński – Wiktor, Bierzało, Wawrylak, Galara, Kargulewicz, Płatek, Sitek, Woźniak, Mróz, Świderski

Żółta kartka: Wieprzęć

Sędziował: Igor Samołyk (Gorzyce)