2018-10-22 01:11:27

Klasa O Rzeszów: Włókniarz Rakszawa w końcu zwycięski. Przegrana lidera z Głogowa Małopolskiego

(fot.archiwum)
Włókniarz Rakszawa przerwał serię sześciu spotkań bez zwycięstwa i pokonał na własnym boisku LKS Trzebownisko 5-2. Pierwsza połowa takiego wyniku jednak nie zapowiadała.

Strzelanie w tym spotkaniu zaczęli goście - w 27.minucie dla zielono-białych strzelił Kamil Wilk, a trzy minuty później Kamil Pukała

Nowy trener gospodarzy Łukasz Kowal, który na stanowisku zastąpił Jana Rocheckiego, wstrząsnął swoimi podopiecznymi w przerwie, dzięki czemu w drugiej połowie kibice zgromadzeni w Rakszawie oglądali zupełnie inny zespół.

Kanonadę strzelecką w drugiej części gry rozpoczął w 52.minucie Patryk Sobuś, który dwadzieścia minut później strzelił swoją drugą, a drużyny trzecią bramkę. Wcześniej, w 63.minucie wynik na tablicy świetlnej wyrównał Grzegorz Buszta.

Dzieła zniszczenia dokończyli Artur Kadłubkiewicz w 72.minucie, oraz cztery potem z rzutu karnego Marcin Dziełak.

Dzięki trzem punktom w tym spotkaniu Włókniarz Rakszawa z 11 punktami plasuje się na  czternastej pozycję. Po piątej porażce w tym sezonie LKS Trzebownisko z 15 punktami zajmuje dziewiątą lokatę.

5-2 Marcin Dziełak (76)

Lider z Głogowa Małopolskiego dośc niespodziewanie uległ Wisłokowi Strzyżów 0-1. Druga drużyna Resovii rozgromiła na wyjeździe Błękit Żołynia 0-4, a Sawa Sonina podzieliła się punktami z Sokołem Sokołów Małopolskim.