2018-10-20 20:10:34

Dawid Kaszuba zachował czyste konto w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi

Izolator Boguchwała rozbił Wisłok Wiśniowa i zrównał się punktami z liderującą Polonią Przemyśl

Izolator Boguchwała na własnym stadionie pewnie pokonał drużynę Wisłoka Wiśniowa 4:0. Był to ósmy z rzędu ligowy mecz bez porażki podopiecznych Tomasza Głąba.

Przez cały mecz, co odzwierciedla wynik spotkania, stroną przeważającą byli gospodarze. Zawodnicy Krzysztofa Koraba tylko raz poważnie zagrozili Dawidowi Kaszubie. W pierwszej minucie meczu sam na sam z golkiperem Izolatora wyszedł Michał Szymański, górą w tej sytuacji był bramkarz miejscowych.

Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Patryk Róg, który bramkę zdobył celnym strzałem z okolic linii pola karnego.

W pierwszej połowie stuprocentowej sytuacji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Michał Worosz. Skrzydłowy Izolatora urządził sobie samotny rajd z piłką jednak w decydującej fazie podjął złą decyzją i Marcin Wieczerzak wyłuskał zawodnikowi Izolatora piłkę spod nóg.

Mimo przewagi Izolatora zgromadzeni kibice na bramkę musieli czekać do 72. minuty. Wówczas z rzutu wolnego w pole karne zacentrował Adrian Sitek, tor lotu piłki piętą zmienił Dawid Pałys-Rydzik uniemożliwiając skuteczną interwencję Wieczerzakowi.

Ozdobą meczu był trzeci gol. Patryk Zieliński zagrał piłkę do niepilnowanego Pałysa-Rydzika, a napastnik Izolatora zdecydował się na strzał z pierwszej piłki robiąc to na tyle celnie, że futbolówka wpadła tuż obok słupka.

Na pięć minut przed końcem drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Wiesław Kozubek.

Wynik meczu w 90 minucie pojedynku ustalił Patryk Zieliński. Najlepszy strzelec czwartej ligi bramkę zdobył uderzeniem z pięciu metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dla pomocnika Izolatora był to już trzynasty gol w sezonie.

Dzięki temu zwycięstwu Izolator Boguchwała zrównał się punktami z liderującą Polonią Przemyśl. W kolejnej kolejce Izolator wybierze się na wyjazd właśnie do Przemyśla, gdzie zmierzy się z drużyną prowadzoną przez Grzegorza Opalińskiego, który w przeszłości przez wiele lat był szkoleniowcem zespołu z Boguchwały.

1-0 Patryk Róg (15)
2-0 Dawid Pałys-Rydzik (72)
3-0 Dawid Pałys-Rydzik (84)
4-0 Patryk Zieliński (90)

Izolator: Kaszuba – Brogowski, Bogacz, Wiącek, Wilk K. – Worosz, Dobrzański, Zieliński, Sitek – Dudek, Róg

Wisłok: Wieczerzak – Kozubek, Rutyna, Maik, Stanisz, Maślany, Koczela, Guzek, Złotek, Szymański, Kocój

Sędziował: Kogut (Przemyśl).