2018-10-16 23:39:20

Klasa O Dębica: Lechia Sędziszów Małopolski wskakuje na podium [Podsumowanie 10. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Dębica
Lechia Sędziszów Małopolski (białe stroje) wskoczyła na podium (fot. archiwum)
W dębickiej okregówce na prowadzeniu nadal rezerwy Stali Mielec. Bardziej emocjonująco wygląda walka o podium, na które wskoczyła Lechia Sędziszów Małopolski.

Do niespodzianki doszło w Golemkach, gdzie miejscowy Kamieniarz pokonal wyżej notowaną Radomyślankę Radomyśl Wielki. Pierwsza bramka w tym meczu była autorstwa miejscowych, a strzelal Mateusz Pasik w 26. minucie. Przed przerwą zdołał wyrównać jeszcze Jakub Zaskalski. Po zmianie stron oglądalismy jedną bramkę, decydującą dla losów spotkania. Autorem jej był Dariusz Kantor, trener Wisloki Debica, którego gol przyczynił się do wygranej nad Radomyślanką.

Rezerwy Stali Mielec nie zwalniają tempa i wygrywają dziesiąty ligowy mecz z rzędu w tym sezonie. Tym razem ich ofiarą była Olchovia Olchowa. W ostatnim czasie rezerwy były zmuszone gonić wynik, tak było tez i w tym meczu, bowiem przyjezdni prowadzili 0-1 od 10. minuty po golu Jakuba Szewczyka. Końcówka pierwszej części gry należała jednak już do podopiecznych Romana Gruszeckiego, którzy w dwie minuty doprowadzili do prowadzenia za sprawą Oskara Mazura i Piotra Goliasza.

Po zmianie stron rezerwy dołożyły jeszcze dwa trafienia i umocniły się na prowadzeniu w tabeli.

Lechia Sędziszów Małopolski znając wynik Radomyślanki, chciała zainkasować w wyjazdowym meczu z LKS-em Wiewiórka 3 punkty. Po dziewiętnastu minutach goście prowadzili 0-1 za sprawą Pawła Branasa, chwilę później wynik podwyższył Kamil Potwora. Taki stan utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie, po niespełna kwadransie gry, kontaktową bramke zdobył Rafał Czerwiec, jednak chwilę potem Kamil Salamon podwyższył na 1-3. Ostateczny cios należał jednak do miejscowych, którzy zminimalizowali porażkę za sprawą Damiana Grdenia.

0-1 Paweł Branas (19)
0-2 Kamil Potwora (31)
1-2 Rafał Czerwiec (59)
1-3 Kamil Salamon (65)
2-3 Damian Grdeń (84)

LKS Wiewiórka: Lis - Pisarek, K. Czerwiec (70. Białogłowicz), R. Czerwiec, M. Czerwiec, Grdeń, Jędrzejczyk (50. Szuba), Kaczor, Łekawa (70. Kaczor), Smagacz, Sujdak

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Branas, Godek, Kanach, Kirilov (55. Salamon), Makuch (79. Rak), Malisiewicz, Pazdan, Potwora, Róg, Tatarski