2018-10-16 23:05:27

Klasa O Stalowa Wola: Podium nadal na "S" [Podsumowanie 13. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Rezerwy Stali urządziły sobie porządne strzelanie w Krzeszowie (fot. archiwum)
Podium stalowowolskiej okręgówki od jakiegoś czasu się nie zmienia. Na prowadzeniu nadal rezerwy Siarki, którym depczą po piętach rezerwy Stalówki i Sokół Kamień.

Unia Nowa Sarzyna trochę przystopowała i tym razem przegrala z Sokołem Kamień. Pierwszą bramkę przyjezdni zdobyli chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, a jej autorem byl Mariusz Socha. Po zmianie stron łatwiej grało się przyjezdnym i kwadrans po wznowieniu drugą bramkę zdobył ponownie Mariusz Socha. W końcówce na 0-3 podwyższyl Grzegorz Słonina i ustalił wynik meczu.

Rezerwy Stali Stalowa Wola były bezlitosne dla ostatniej Rotundy Krzeszów, która zanotowała po tym meczu trzynastą porażkę w tym sezonie. Wspomagani zawodnikami z pierwszej drużyny, młodzi pilkarze Stalówki szybko rozwiązali worek z bramkami, bowiem już w 7. minucie prowadzili. Autorem premierowego trafienia byl Michał Kitliński. Po niespełna półgodzinie gry, goście prowadzili już 0-2 a strzelcem był ponownie Michal Kitliński. Pieć minut później na 0-3 trafił Robert Dadok i do przerwy Stalówka pewnie prowadziła.

Po zmianie stron przyjezdni dołożyli jeszcze trzy bramki i okazałe zwycięstwo rezerw Stali Stalowa Wola stalo się faktem.

Bukowa Jastkowice chciała zatrzymać świetnie spisujące się rezerwy Siarki Tarnobrzeg. Pierwsza połowa była wyrownanym widowiskiem i z pierwszej bramki, miejscowi cieszyli się dopiero po 30 minutach gry. Wtedy to do bramki strzeżonej przez Marka Majewskiego trafił Michal Bierzało i było 1-0. Za długo jednak rezerwy prowadzeniem się nie nacieszyły, bowiem dwie minuty później wyrównał Mikołaj Partyka. Dwie minuty później znowu prowadziła Siarka po trafieniu Kacpra Maika i wynik ten utrzymał się do końca pierwszej części meczu.

W drugiej odsłonie Siarka uspokoiła mecz strzelając dwa gole autorstwa Łukasza Świderskiego i Pawła Mroza. Na kilka minut przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Michal Partyka, ustalając wynik spotkania.

1-0 Michal Bierzało (31)
1-1 Mikołaj Partyka (33)
2-1 Kacper Maik (35)
3-1 Łukasz Świderski (65)
4-1 Paweł Mróz (71)
4-2 Michał Partyka (89)

Siarka II Tarnobrzeg: Kieliszek - Bierzało, Galara, Głaz (70. Ciuła), Kargulewicz (46. Rękas), Maik (46. Sałek), Mróz, Sztuka, Świderski, Wawrylak, Woźniak

Bukowa Jastkowice: Majewski (75. Wołoszyn) - Bartnik, Brzeziński, Cichoń, Kaczmarczyk, Kotwica, Ożóg, J. Partyka, Michał Partyka, Mikołaj Partyka (46. Golik), Tofil (75. Kosierb)