2018-10-15 23:35:02

Sokół Sieniawa wygrał z Chełmianką Chełm

Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) pokonał Chelmiankę (fot. archiwum)
Gdy Sokół Sieniawa gra u siebie to wygrywa, tak było i tym razem. Bramki dla Sokoła znowu zdobyli Sebiastian Brocki i Patryk Kapuściński.

Pierwsze minuty meczu to szybka próba graczy Chełmianki Chełm, kiedy to jeden z jej zawodników chciał otworzyć wynik spotkania. Najpierw uderzył Michał Budzyński a potem Mateusz Kompanicki, jednak oba uderzenia uchroniły pilkarzy Sokoła Sieniawa od utraty bramki.

Chwilę później odpowiedzieli miejscowi, jednak strzał zawodnika Sokoła przeleciał obok słupka. W tej części meczu przyjezdni próbowali przechylić szalę na swoją korzyść, jednak bramek w pierwszej odsłonie już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron lepiej zaczęła Chełmianka, jednak żadna okazja podopiecznych Artura Bożyka nie została wykorzystana. Wraz z upływającym czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Zabójcze cztery minuty podopiecznych Szymona Szydelki ustawiły mecz.

Najpierw w 71. minucie Sebastian Brocki pięknym uderzeniem pokonał golkipera gości, a cztery minuty później na 2-0 poprawił Patryk Kapuściński, który głową skierowal piłkę do bramki. Mimo prowadzenia miejscowi nadal próbowali coś jeszcze ustrzelić.

Końcówka jednak była dosć nerwowa dla piłkarzy Sokoła, bowiem już w doliczonym czasie Mateusz Kompanicki zdobył kontaktową bramkę. Goście chcieli postawić wszystko na jedną kartę, ale zabrakło im czasu.

1-0 Sebastian Brocki (71)
2-0 Patryk Kapuściński (75)
2-1 Mateusz Kompanicki

Sokół Sieniawa: Korziewicz – Skała (90. Lis), Pelc, Padiasek, Kapuściński, Kardyś – Wąsik (58. Sivyj), Majda (69. Bursztyka), Surmiak (90. Wilusz), Purcha – Brocki

Chełmianka Chełm: Szymkowiak – Koszel, Kursa, Niewęgłowski, Myszka – Uliczny, Zawiślak, Jabkowski (80. Kożuchowski), Kocoł, Kompanicki - Budzyński

Żółte kartki: Sivyj, Majda - Koszel, Myszka, Kocoł

Sędziował: Michał Górka (Tarnów)