2018-10-13 22:48:35

Polonia Przemyśl przegrała na własnym boisku z KS Wiązownica

KS Wiązownica pokonał lidera IV ligi podkarpackiej na jego terenie(fot.archiwum)
Polonia Przemyśl przegrała przed własną publicznością z KS Wiązownica 1-2. Decydującym
o wyniku spotkania momentem była czerwona kartka dla obrońcy przemyślan.

Faworyt spotkania, którym z całą pewnością była przodująca w tabeli IV ligi podkarpackiej i, jak dotąd, niepokonana Polonia Przemyśl, rozpoczął od mocnego uderzenia. W 24.minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Walat.

Czternaście minut później było już 1-1. Gola dla gości strzelił osiemnastoletni skrzydłowy Rafał Michalik.

Przełomowy moment spotkania nastąpił w drugiej połowie pojedynku. W 57.minucie czerwony kartonik obejrzał obrońca Polonii Przemyśl Patryk Andreasik, przez co jego koledzy stanęli przed wyzwaniem półgodzinnej gry w osłabieniu.

Okazję na wywiezienie kompletu punktów z trudnego terenu goście wykorzystali w stu procentach. Już trzy minuty później po wyrzuceniu z boiska Andreasika, bramkę na 1-2 zdobył pięknym strzałem z rzutu wolnego defensor i jednocześnie grający trener zespłu z Wiązownicy Valerij Sokolenko, ustalając tym samym wynik spotkania.

Dzięki trzem punktom zdobytym w tym starciu KS Wiązownica z 21 punktami zajmuje siódmą pozycję. Polonia Przemyśl, pomimo porażki, utrzymała fotel lidera IV ligi podkarpackiej z 29 punktami na koncie.

1-0 Tomasz Walat (24)
1-1 Rafał Michalik (38)
1-2 Valerij Sokolenko (60)

Polonia Przemyśl: Cisek – Solarz, Andreasik, Kuźniar, Padiasek – Broda( 46 Głuszko), Skiba, Kazek, Worobiej, Bieniasz  – Walat.

KS Wiązownica: Michałowicz  – Baran, Halejcio, Sokolenko, Bartnik – Soczek (72 Pigan), Fedor (87 Gil), Lorenc, Michalik (90 Bałanda) – Rop, Daniel.