2018-10-10 14:13:23

Klasa O Jarosław: Bramkarz MKS Kańczuga z bramką w meczu z Płomieniem Morawsko

Damian Płocica został autorem spektakularnej bramki w meczu przeciwko Płomienowi Morawsko. Bramkarz drużyny gości przekopując całe boisko zdobył gola, jak się okazało, na wagę trzech punktów dla MKS-u Kańczuga.

Strzelanie w tym spotkaniu w 15.minucie rozpoczął Mateusz Cząstka. Na 0-2 w 34.minucie podwyższył wspomniany goalkeeper z Kańczugi Damian Płocica. 60 sekund później kontaktowego gola zdobył Kamil Pilch, ale na nic więcej tego dnia gospodarzy nie było już stać, pomimo że od 67.minuty grali w przewadze po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla napastnika przyjezdnych Edwina Strusia.

Dzięki zwycięstwu MKS Kańczuga z dwunastoma punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Klasy O Jarosław. Płomień Morawsko po porażce na własnym terenie plasuje się pozycję niżej z jedenastoma "oczkami".

0-1 Mateusz Cząstka (15)
0-2 Damian Płocica (34)
1-2 Kamil Pilch (35)

Płomień Morawsko: Świst – Ł. Pajda, Kuźniar (54. Cena), Gil, Szuflita – Stawiarski (75. Czekalski), M. Pajda, Kalemba, Mrozowicz – Lorynowicz (58. Sowa), Pilch.

MKS Kańczuga: Płocica – Ł. Borcz, K. Borcz, Gaweł, Krupa – Cząstka, Grzebyk (70. Kiszka), Piątek, Bawor – Dziedzic, Struś.

Dziewiąta kolejka w rozgrywkach jarosławskiej klasy okręgowej pełna była bramek. Motor Grochowce rozbił 5-0 San Hurko/Hureczko, Biało-Czerwoni Kaszyce pokonali 1-4 Błękitnych Grzęska na ich stadionie, a Czuwaj Przemyśl przejechał się po Gwieździe Wielkie Oczy - skończyło się na 0:4.

Cztery gole obejrzeli również kibice w Skołoszowie, gdzie tamtejszy LKS zremisował  z Łękiem Ostrów. Remis padł też w Stubnie -  Granica i MKS Radymno strzeliły po jednym golu.