2018-10-06 23:44:35

Resovia na kolanach! Ruch Chorzów wbił im aż pięć bramek

Podobne tematy 2 liga Resovia Ruch Chorzów
Ruch Chorzów nie pozostawił złudzeń Resovii i wygrał aż 5-1. (fot. Ruch Chorzów)
Ruch Chorzów rozgromił Resovię aż 5-1. Nic nie zapowiadało takiej klęski podopiecznych Szymona Grabowskiego przed tym spotkaniem.

Ruch Chorzów przed tym spotkaniem był w kryzysie. Wiele wskazywało, że niebawem dojdzie do zmiany trenera po porażce z ROW-em Rybnik.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Bartolewski. Chwilę później Resovia doprowadziła do wyrównania po golu Szymona Fereta.

Podopieczni Szymona Grabowskiego chcieli grać otwarty futbol z ekipą "Niebieskich" i słono ich to kosztowało. Dziewieć minut po bramce dla gości Ruch Chorzów ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Lukas Duriska.

Dwanaście minut przed zmianą stron pięknym strzałem popisał się Mateusz Bogacz. Piłka po uderzeniu siedemnastolatka znalazła drogę do siatki i gospodarze prowadzili do przerwy dwoma bramkami.

W 52. minucie ponownie Bogusz wpisał się na listę strzelców i w zasadzie było po meczu. Gwoździem do trumny Resovii był gol z rzutu karnego Tomasza Podgórskiego, który ustalił wynik spotkania.

Tym samym Ruch ograł Resovię aż 5-1. Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej ale w 78. minucie Podgórski nie wykorzystał drugiego rzutu karnego. Warto dodać, że z trybun "Pasiaków" wspierało 500 kibiców.

1-0 Mateusz Bartolewski (13)
1-1 Szymon Feret (14)
2-1 Lukas Duriska (23)
3-1 Mateusz Bogacz (33)
4-1 Mateusz Bogacz (52)
5-1 Tomasz Podgórski (56-rzut karny)