2018-09-29 19:35:39

Tylko remis Resovii w starciu ze Skrą Częstochowa

Resovia w biało-czerwonych strojach (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Resovia tylko zremisowała przed własną publicznością ze Skra Częstochowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Rzeszowianie rozpoczęli ten pojedynek z wielkim animuszem. Już w 8. minucie długą wrzutką z autu popisał się Konrad Domoń, a piłkę do siatki głową skierował Sebastian Zalepa.

Gracze Resovii chcieli pójść za ciosem i stwarzali kolejne okazje na gole, ale brakowało im skuteczności. Jednobramkowe prowadzenie "Pasiaków" utrzymywało się prawie do końca pierwszej połowy.

Niestety podopieczni Szymona Grabowskiego znów nie ustrzegli się błędów w obronie. W 44. minucie jeden z zawodników Skry Częstochowa uderzył z rzutu wolnego w kierunku bramki Resovii, a tam głową musnął ją Mariusz Holik i zrobiło się 1-1.

Po zmianie stron zaatakowali goście. Już w 48. minucie piłkę przed bramką Resovii dostał Damian Nowak i uderzeniem z półobrotu dał prowadzenie Skrze.

Wyrównujący gol dla Resovii padł w 73. minucie. W polu karnym częstochowian przewrócił się jeden z zawodników gospodarzy, a sędzie  Sebastian Załęski z Ostrołęki wskazał na "wapno".

Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się wprowadzony kilka minut wcześniej Wadym Straszkewycz i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

1-0 Sebastian Zalepa (8)
1-1 Mariusz Holik (44)
1-2 Damian Nowak (48)
2-2 Wadym Straszkewycz (73-karny)

Resovia: Bartłomiej Banek - Mirosław Kmiotek, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski (54. Radosław Adamski), Rafał Mikulec, Michał Ogrodnik (54. Paweł Hass), Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Kamil Antonik (88. Szymon Feret), Przemysław Pyrdek (68. Wadym Straszkewycz).

Skra Częstochowa: Łukasz Krzczuk - Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski, Krzysztof Napora, Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Michał Kieca (69. Piotr Nocoń), Dawid Niedbała (68. Maciej Buławski), Damian Nowak (90. Sebastian Siwek).

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).
Żółte kartki: Kaliniec, Kmiotek - Jurek, Napora, Błaszkiewicz, Obuchowski, Zalewski, Nocoń.