2018-09-29 21:19:41

Niespodzianka w Połańcu. Czarni pokonali Chełmiankę

Czarni Połaniec (ciemne stroje) pokonali faworyzowaną Chełmiankę 2-0 (fot. stalrzeszow.pl / archiwum)
Trzecia drużyna ligowej tabeli Chełmianka Chełm niespodziewanie przegrała w Połańcu z Czarnymi 0-2. Bramki w tym spotkaniu padały w drugiej części spotkania.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł dopiero w 52. minucie, ale dał sporo radości miejscowym kibicom, bo to ich zespół wyszedł na prowadzenie. Autorem trafienia był Mateusz Janiec.

Druga bramka dla zespołu Piotra Mazurkiewicza, który wrócił na ławkę trenerską Czarnych Połaniec po tygodniowej chorobie, padła w 78. minucie. Bramkarza gości pokonał tym razem Maciej Witek.

Rezultat spotkania do końca nie uległ już zmianie. Czarni Połaniec sprawili nie lada niespodziankę ogrywając na własnym boisku trzecią drużynę ligowej tabeli. Zwycięstwo gospodarzy smakować może tym lepiej, że pozwoliło im wydostać się ze strefy spadkowej.

Czarni Połaniec dzięki zdobyciu kompletu punktów zajmują dwunastą pozycję z jedenastoma punktami.
Chełmianka Chełm z dwudziestoma punktami plasuje się na najniższym stopniu podium.

1-0 Mateusz Janiec (52)
2-0 Maciej Witek (78)

Sędziował: Przemysław Białacki (Kielce).
Żółte kartki: Ryguła - Kożuchowski, Myszka.