2018-09-16 20:21:54

Sokół Sieniawa rozbił Stal Kraśnik

Sokół Sieniawa (białe koszulki) rozbił Stal Kraśnik (fot. archiwum)
Po zeszłotygodniowej poraże z Wisłą Sandomierz, Sokół Sieniawa widać że ostro przepracował tydzień i rozgromił gości z Kraśnika.

Wstydliwa porażka z Wisłą Sandomierz sprawiła że dla podopiecznych Szymona Szydełko nie liczyło się nic innego niż zwycięstwo. Widać to było od pierwszych minut meczu, kiedy to dość widoczna była przewaga miejscowych. Worek z bramkami rozwiązał się w 25. minucie, gdy Bartłomiej Purcha mocnym strzałem pokonał golkipera gości.

Czas upływał, a Sokół Sieniawa upatrywał kolejnej bramki i wypatrzył ją jedenaście minut później. Autorem drugiej bramki dla gospodarzy był Andrzej Wąsik i wynik ten utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i chcieli jak najczęściej radować swoich kibiców, kiedy to kilka minut po wznowieniu Dawid Kasza podwyższył na 3-0. Nie minęło dużo czasu a najskuteczniejszy zawodnik Sokoła, Patryk Kapuściński znalazł sposób na Sebastiana Ciołka i na tablicy wyników było 4-0.

Gospodarzy nie zadowalało to prowadzenie i zaczęli szukać kolejnej bramki. Szukali i znaleźli w 67. minucie, kiedy to Damian Skała wyprowadził Sokoła na pięciobramkowe prowadzenie. Od tej pory na boisku nastała sielanka i goście chcieli chociaż zdobyć honorowe trafienie. Udało im się to na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a autorem był Rafał Król z rzutu karnego.

Goście na osłodę mogli zmniejszyć rozmiary porażki, jednak zawodnik Stali nie wykorzystał okazji.

1-0 Bartłomiej Purcha (25)
2-0 Andrzej Wąsik (36)
3-0 Dawid Kasza (56)
4-0 Patryk Kapuściński (60)
5-0 Damian Skała (67)
5-1 Rafał Król (79-karny)

Sokół Sieniawa: Korziewicz - Skała (70. Lis), Ochał, Pelc, Kapuściński, Kardyś - Wąsik (75. Majda), Kasza, Surmiak (89. Bursztyka), Purcha (73. M. Jędras) - Brocki (84. Wilusz)

Stal Kraśnik: Ciołek - Gajewski (60. Gąska), Mazurek, Pietroń, Lutsyk - Nowak (68. Adamczuk), Skrzyński, Wawryszczuk (68. Czelej), Szewc - Król, Drozd (82. Kędra)