2018-09-15 17:54:21

Kolejne zwycięstwo Resovii. Tym razem z Siarką Tarnobrzeg!

Resovia wygrała z Siarką Tarnobrzeg odnoszący tym samym trzecią wygraną z rzędu na drugoligowych boiskach (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Resovia po raz trzeci z rzędu zaksięgowała trzy punkty. Tym razem "Pasiaki" pokonały Siarkę Tarnobrzeg 3-0 w Derbach Podkarpacia.

Podopieczni Szymona Grabowskiego poszli za ciosem odnosząc kolejne cenne zwycięstwo na drugoligowym froncie. Tym razem Resovia ograła Siarką Tarnobrzeg w derbach regionu.

Na pierwszego gola kibice Resovii czekać musieli aż do 51. minuty. Właśnie wtedy piłkę z lewej stron boiska dostał Kamil Antonik i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Zaledwie kilka minut później rzeszowianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gola na 2-0 zdobył w 59. minucie Przemysław Pyrdek, który wykorzystał zawahanie Krystiana Krupy i wpakował piłkę do pustej bramki.

Wynik spotkania na niespełna kwadrans przed końcem spotkania ustalił Przemysław Pyrdek zdobywając swoją drugą bramkę tego dnia.

"Siarkowcy" byli w tym meczu zdecydowanie słabsi, ale mieli też okazje na honorowego gola. W ostatni minucie po mocnym uderzeniu Kamil Radulj trafił w poprzeczkę.

Dzięki zwycięstwu Resovia umocniła swoją pozycję poza strefą spadkową. Jeżeli podopieczni Szymona Grabowskiego utrzymają taką formę z pewnością nie muszą bać się o miejsce w szeregach drugoligowców.

1-0 Kamil Antonik (51)
2-0 Przemysław Pyrdek (59)
3-0 Przemysław Pyrdek (76)

Resovia: Bartłomiej Banek - Mateusz Kantor, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec (86.  Mateusz Geniec), Kamil Antonik, Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz, Przemysław Pyrdek, Radosław Adamski (61. Wadym Straszkewycz), Bartłomiej Buczek.

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa - Jakub Głaz (67. Kamil Kargulewicz), Józefiak (54. Maksymilian Sitek), Łukasz Nadolski, Sebastian Duda, Aleksander Drobot, Grzegorz Płatek (88. Eryk Galara), Kacper Maik, Kamil Radulj, Adrian Gębalski (73. Paweł Mróz), Krzysztof Ropski.

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Kantor  - Ropski, Gębalski, Drobot.