2018-09-11 10:21:53

Klasa O Stalowa Wola: Ścisk w czołówce tabeli, rezerwy Siarki nadal liderem [Podsumowanie 8. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Drużyna LZS-u Ździary (żółto-czarne stroje) postraszyła lidera (fot. LZS Ździary)
Rezerwy Siarki w ostatnich dwóch spotkaniach radzą sobie raczej poniżej oczekiwań, jednak nadal pozostają na pozycji lidera. Przewaga nad resztą stawki stopniała do jednego punktu.

Pogoń Leżajsk szybko załatwiła sobie zwycięstwo, strzelając bramkę w 1. minucie autorstwa Piotra Bubiłka. Okazało się że ta bramka była jedyną i kibice nie mogli być zadowoleni. Rewelacyjny beniaminek, Wisan Skopanie wciąż jest na fali i po raz kolejny zdobywa trzy punkty, tracąc do lidera już tylko punkt. Głównym aktorem widowiska w Skopaniu był Dominik Bogdan który zdobył drugą bramkę i zaliczył asystę przy bramce Kacpra Lisa. Przed przerwą kontaktowego gola zdobył Jarosław Wołoszyn. W drugiej odsłonie oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie, a to było z rzutu karnego, autorstwa Mateusza Jarosza.

Sokół Kamień zgodnie z planem pokonał San Kłyżów. Podopieczni Marka Kusiaka z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych, dzięki czemu już po ośmiu minutach prowadzili 2-0. Mając korzystny wynik prowadzili grę i stwarzali kolejne sytuacje, lecz nie znalazły one drogi do bramki. W drugiej połowie wyglądało to już trochę lepiej i w ciągu 15 minut, dwa trafienia zaliczył Maciej Rurak. Kolejne 20 minut, to trafienia Nazara Metenki i Adriana Piekuta, który ustalił wynik meczu.

Rezerwy Stali Stalowa Wola zaczynają kręcić się w czołówce. W niedzielne popołudnie po trafieniach Filipa Szifera i Kacpra Urbana podopieczni Wojciecha Fabianowskiego zapewniły sobie wygraną z Sokołem Sokolniki, który mocno zawodzi.

Broniące lidera rezerwy Siarki Tarnobrzeg urwały remis Ździarach. LZS Ździary po wysokiej wygranej w Krzeszowie, chciał postraszyć lidera rozgrywek. Postraszyć się udało, bowiem w 20. minucie Artur Kwiatkowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy. Na drugą odsłone drużyna z Ździar wyszła z myślą bronienia korzystnego rezultatu, co jej się udawało do 75. minuty. Do wyrównania doprowadził Paweł Mróz i wynik nie uległ zmianie, a rezerwy pozostały na pierwszym miejscu.

1-0 Artur Kwiatkowski (20)
1-1 Paweł Mróz (75)

LZS Ździary: Płoskoń - Ujda, Sałek, Pachla, Łyp (78. Gruszczyk), Wojtas (58. Gąsiorowski), Urbanik, Machaj, Cichoń (90. Mulawka), Sobiło, Kwiatkowski (70. Pchełka)

Siarka II Tarnobrzeg: Kieliszek - Wiktor, Józefiak, Drobot, Galara, Mróz, Osztreicher, Sitek, Sztuka, Wawrylak, Woźniak

Żółte kartki: Kwiatkowski, Machaj, Pachla, Pchełka, Cichoń - Wiktor, Wawrylak

Sędziował: Damian Wrona (Stalowa Wola)