2018-09-05 13:49:37

Sokół Sieniawa pokonał Pogoń-Sokół Lubaczów po dogrywce

Sokół Sieniawa z problemami pokonał Pogoń-Sokół Lubaczów (fot. archiwum)
Przed wtorkowym meczem Sokoła Sieniawa wydawało się że dla trzecioligowca ten mecz to formalność. Rzeczywistość okazała się inna. W innym meczu JKS nie miał problemów z awansem.

Druga runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław została rozłożona na kilka dni. Biało-Czerwoni Kaszyce z Motorem Grochowce mecz ligowy połączyły z meczem pucharowym by nie grać w środę. W starciu ligowym odnotowano wynik 1-1, jednak dalszy przebieg meczu miał już tylko wpływ na puchar. Ostatecznie Biało Czerwoni Kaszyce wygrali po rzutach karnych.

We wtorkowe popołudnie grali Sokół Sieniawa i JKS Jarosław. Ci drudzy nie mieli wielkich problemów z rozprawieniem się z Czerwonymi Cewków. Wynik meczu w 19. minucie otworzył Mateusz Jurczak, a niecałe 10 minut później było już 0-2 za sprawą Karola Ptasznika. Pod koniec pierwszej połowy dwie bramki dołożył jeszcze Adrian Brodowicz i JKS praktycznie ustawił sobie mecz do przerwy. W drugiej połowie widzieliśmy jeszcze jedną bramkę, której autorem ponownie był Adrian Brodowicz, który ustalił wynik spotkania.

Do sporej niespodzianki mogło dojść w Lubaczowie, gdzie Pogoń-Sokół postraszył beniaminka trzeciej ligi. Wynik już w 11. minucie otworzył Dominik Batycki i było 1-0. Ten wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie podrażnieni goście ruszyli do ataku i za sprawą Bartłomieja Purchy Sokół wyrównał. Goście z Sieniawy starali się wbić zwycięską bramkę, jednak gracze Pogoni-Sokoła świetnie się bronili. Po 90 minutach trzecioligowiec zmuszony był rozegrać dodatkowe 30 minut.

Podopieczni trenera Szymona Szydełko chcieli szybko załatwić sprawę awansu w dogrywce i to im się udało. Sześć minut po wznowieniu piłkę w siatce umieniścił Dawid Kasza i Sokół Sieniawa dowiózł pozytywny rezultat do końca.

Pogoń-Sokół Lubaczów – Sokół Sieniawa 1:2d (1:0, 1:1)

1-0 Dominik Batycki
1-1 Bartłomiej Purcha
1-2 Dawid Kasza