2018-09-01 21:29:44

Stal Mielec przegrała z Sandecją Nowy Sącz

Stal Mielec przegrywa w Nowym Sączu (fot. archiwum)
Stal Mielec znowu bez trzech punktów. Tym razem w wyjazdowym starciu z Sandecją Nowy Sącz musieli uznać wyższość spradkowicza z ekstraklasy i przegrali 2-0.

Pierwsza groźna sytuacja tego spotkania należała do Stali Mielec. Łukasz Wroński wrzucał piłkę w pole karne i Maksymilian Banaszewski najwyżej wyskoczył do piłki, lecz uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką. Mielczanie nadal atakowali i utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało.

Wraz z upływem czasu to Sandecja Nowy Sącz zaczęła mieć trochę więcej z gry, lecz nie znalazło to sposobu aby pokonać Seweryna Kiełpina. Okazję w końcówce pierwszej połowy miała jeszcze Stal, jednak Łukasz Wroński minimalnie spudłował. Do końca tej części meczu wynik nie uległ zmianie.

W drugiej osłonie inicjatywę przejęła już Sandecja która coraz śmielej atakowała. Najpierw uderzał Michal Piter-Bucko, a niespełna minutę później Maciej Małkowski wyprowadził na prowadzenie gospodarzy. Bramka ta zdekoncentrowała gości którzy zaczeli popełniać błędy.

Mielczanie ogarneli się i w 66. minucie Mendi miał idealną okazję do wyrównania, ale Michal Piter-Bucko ofiarnie wybił piłkę. Stal musiała kończyć ten mecz w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Spychała

Kartka ta znacząco osłabiła ekipę Artura Skowronka, bowiem znowu próbował Michal Piter-Bucko, a chwile potem bramkę na 2-0 zdobył Mateusz Gabrych, były piłkarz Karpat Krosno. Na sześć minut przed końcem spotkania siły na boisku się wyrównały, bowiem Bartłomiej Kasprzak został ukarany drugim "żółtkiem".

Nie przeszkodziło to jednak Sandecji nadal atakować, lecz wynik meczu nie uległ już zmianie.

1-0 Maciej Małkowski (55)
2-0 Mariusz Gabrych (78)

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł - Piter-Bucko, Szufryn, Flis - Chmiel (64. Dudzic), Kasprzak, Baran, Małkowski, Kałahur - Gabrych (86. Manojan), Klichowicz (90. Basta)

Stal Mielec: Kiełpin - Spychała, Grodzicki, Dobrotka, Getinger - Wroński, Soljić, Gąsior (75. M. Gancarczyk), Tomasiewicz, Banaszewski (63. Nowak) - Bergier (58. Mendi)

Żółte kartki: Chmiel, Baran, Małkowski, Kasprzak - Spychała
Czerwone kartki: Bartłomiej Kasprzak (84 - za drugą żółtą) - Mateusz Spychała (72 - za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).