2018-08-30 14:15:02

Orzeł Przeworsk wygrał po raz pierwszy w tym sezonie. Ograł Stal Gorzyce

Trzy gole Jacka Flisa dały pierwsze zwycięstwo Orłowi Przeworsk. (fot. Orzeł Przeworsk)
Orzeł Przeworsk wygrał w końcu mecz w 4 lidze podkarpackiej. Beniaminek pokonał na swoim stadionie Stal Gorzyce 3-0. Hat-trickiem popisał się Jacek Flis.

Orzeł Przeworsk szukał pierwszego zwycięstwa w 4 lidze w starciu z innym beniaminkiem, Stalą Gorzyce. Gospodarze od początku meczu osiągnęli przewagę, ale na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Budowlanych 9 musieli czekać aż do 37. minuty. Wtedy wynik meczu otworzył Jacek Flis.

Cztery minuty później gospodrze prowadzili już dwoma bramkami, a na listę strzelców ponownie wpisał się sprowadzony z Unii Nowas Sarzyna, Flis. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Po zmianie stron Orzeł kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, Stal Gorzyce próbowała strzelić bramkę kontaktową. Dwadzieścia minut po wznowieniu gry Jacek Flis skompletował hat-tricka. Ten gol w zasadzie zamknął ten mecz. Więcej bramek nie padło. Orzeł Przeworsk po raz pierwszy zdobył komplet punktów w 4 lidze.

Z kronikarskiego obowiązku warto dodać, że Stal Gorzyce kończyła mecz w dziesiątkę. W 83. minucie czerwoną kartką ukarany został D. Idec.

1-0 Jacek Flis (37)
2-0 Jacek Flis (41)
3-0 Jacek Flis (65)