2018-08-29 19:00:07

Udany rewanż Ekoball Stali Sanok po czterech latach. Pokonali Karpaty Krosno na wyjeździe

Ekoball Stal Sanok była górą w derbach z Karpatami Krosno (fot. Karol Słomka)
Derby derby i po derbach, Stal Sanok wygrywa z Karpatami Krosno po czterech latach w ligowym starciu. Zwycięskie trafienie dla gości zaliczył Krystian Jaklik.

Długo wyczekiwane derby rozpoczęły się od obustronnego badania rywala. Po chwili jednak to Ekoball Stal Sanok przejęła inicjatywę tworząc idealne okazje. Spora grupa kibiców z Sanoka już w 22. minucie miała powody do radości, kiedy to jeden z ich ulubieńców otworzył wynik spotkania.

Krystian Jaklik w indywidualnej akcji pokusił się o strzał zza pola karnego który okazał skuteczny i Mateusz Krawczyk, bramkarz Karpat Krosno musiał wyjmować piłkę z siatki. Bramka ta pobudziła jeszcze bardziej gości, którzy przeważali na boisku.

Kolejne akcje które stwarzali sobie zawodnicy Stali Sanok w dalszej części pierwszej połowy nie znajdywały drogi do bramki lub bramkarz gospodarzy był górą. Do przerwy Stal prowadziła 1-0.

Po zmianie stron to gospodarze lepiej weszli mecz. Sylwester Sikorski otrzymał piłkę, lecz jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką.

Młodzi zawodnicy Karpat dzielnie dążyli do choćby wyrównania, jednak Stal mądrze kontrolowała przebieg meczu. Bramek w tej części spotkania nie oglądaliśmy, a zwycięstwo ostatecznie było po stronie sanoczan.

0-1 Krystian Jaklik (22)

Karpaty Krosno: Krawczyk – Gierlasiński, Król, Zięba, Fundakowski, Knap, Czelny, Burka, Wojtasik (54. Botvynyk), Stasz, Sikorski

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski - Ząbkiewicz, Adamiak, Pielech, Sieradzki, Wójcik, Kaczmarski Jaklik, Kokoć, Tabisz, Słysz

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec)