2018-08-27 13:21:12

Rzemieślnik Pilzno nowym liderem 4 ligi. Pokonał Błękitnych Ropczyce

Rzemieślnik Pilzno po zwycięstwie nad Błękitnymi Ropczyce został nowym liderem 4 ligi podkarpackiej. "Rzemieślnicy" wygrali aż 4-2 na wyjeździe z ekipą Bogusława Pacanowskiego.

Błękitni Ropczyce wyszli na prowadzenie w starciu z Rzemieślnikiem Pilzno po pół godzinie gry. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Szymon Piwowar, ale jeszcze przed przerwą był remis. Gola wyrównującego strzelił Patryk Kwaśniczko.

Po zmianie stron na boisku rządzili i dzielili zawodnicy Rzemieślnika. Konsekwencją takiego obrazu meczu były bramki dla podopiecznych Tomasza Kijowskiego. Najpierw gola strzelił Radosław Macnar w 59. minucie.

Trzynaście minut później było 1-3 po trafieniu Damana Wolańskiego. Chwilę wcześniej z boiska wyleciał Sebastian Hajnas, którzy obejrzał czerwoną kartkę po faulu na Tomaszu Tragarzu.

W ostatnich dziesięciu minutach gry padły jeszcze dwie bramki. Najpier prowadzenie gości podwyższył Adrian Szyszka, a chwilę później wynik spotkania na 2-4 ustalił Wasyl Hirka.

Warto dodać, że Błękitni Ropczyce skończyli mecz w dziewięciu. Trzy minuty przed końcem spotkania Krzysztof Orzech został ukarany drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem.

1-0 Szymon Piwowar (32)
1-1 Patryk Kwaśniczko (45)
1-2 Radosław Macnar (59)
1-3 Damian Wolański (72)
1-4 Adrian Szyszka (83)
2-4 Wasyl Hirka (85)