2018-08-26 10:45:52

Widzew Łódź pokonał Resovię. Rzeszowianie obudzili się po przerwie

Podobne tematy 2 liga Widzew Łódź Resovia
Radosław Adamski tym razem nie zdobył gola dla Resovii. Na boisku pojawił się w II połowie (fot. archiwum)
Piłkarze Apklan Resovii przegrali na wyjeździe z Widzewem Łódź 1-2. Rzeszowianie do końca walczyli o korzystny wynik.

"Widzewiacy" od pierwszych minut byli stroną przeważającą. Wyszli na prowadzenie już w 2. minucie meczu po uderzeniu Dario Kristo.

Niedługo później spotkanie musiało zostać na kilka minut przerwane, bo kibice Widzewa Łódź odpalili race i zadymili boisko. Na szczęście mecz udało się wznowić. Atmosfera była gorąca, bo fani Widzewa, delikatnie mówiąc, nie przepadają za kibicami Resovii. Na na stadionie tego dnia zasiadło łącznie blisko 17 tysięcy widzów.

W 29. minucie w polu karnym Resovii faulowany był Konrad Gutkowski, a sędzia wskazał na rzut karny. Gola na 2-0 zdobył Mateusz Michalski. Do przerwy gracze Widzewa Łódź prowadzili dwiema bramkami.

Podopieczni Szymona Grabowskiego obudzili się po przerwie i atakowali coraz śmielej. Swego dopinął w 78. minucie zakontraktowany w piątek Sebastian Zalepa i w końcówce było nerwowo.

Rzeszowianie nadal naciskali, ale wyrównującego gola niestety nie udało im się zdobyć. Po jednej z kontr w polu karnym "Pasiaków" - według gospodarzy - faulowany był jeden z piłkarzy Widzewa Łódź, ale sędzie nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr.

Piłkarze Resovii wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli 2 ligi i na obecną chwilę są jedynym zespołem, którym w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa.
1-0 Dario Kristo (2)

2-0 Mateusz Michalski (29-karny)
2-1 Sebastian Zalepa (78)

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek - Konrad Gutowski, Simonas Paulius (56. Maciej Kazimierowicz), Dario Kristo (76. Mikołaj Gibas), Marek Zuziak - Mateusz Michalski (68. Kacper Falon), Robert Demjan (46. Daniel Świderski).

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec - Kamil Antonik, Bartłomiej Makowski, Szymon Kaliniec (58. David Kwiek), Wadym Straszkewycz (46. Radosław Adamski), Szymon Feret (77. Mateusz Geniec) - Bartłomiej Buczek (66. Przemysław Pyrdek).

Sędziował: Damian Kos (Wejherowo).
Żółte kartki: Wolański, Kozłowski - Adamski, Pyrdek, Kwiek, Zalepa, Kantor.
Widzów: 16 721.