2018-08-21 08:15:39

Klasa O Stalowa Wola: Sokół Kamień i rezerwy Siarki Tarnobrzeg z kompletem zwycięstw [Podsumowanie 4. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Sokół w końcówce dobija Stal (fot. archiwum)
Rezerwy Siarki Tarnobrzeg nie zwalniają tempa i wygrywają kolejne spotkanie. Sokół Kamień również ma doskonałe wejście w sezon.

Kolejkę w stalowowolskiej okręgówce rozpoczął mecz Sanu Kłyżów z LKS-em Brzyska Wola. Gospodarze o mały krok po raz kolejny zostaliby bez punktów. Kontrowersyjny karny w ostatniej minucie sprawił że San Kłyżów urwał punkcik beniaminkowi z Brzyskiej Woli. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartłomiej Madej i pokonał golkipera gości. ustalając wynik 2-2.

Identycznym wynikiem jak w Kłyżowie, zakończył się sobotni mecz w Ździarach. Pierwsi do słowa w tym spotkaniu doszli zawodnicy gospodarzy. Wojciech Sobiło już w 14. minucie otworzył wynik meczu. Bramka ożywiła gości z Ulanowa, którzy przed przerwą strzelili 2 bramki. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak zawodników ze Ździar, a dokładnie do Radosława Wojtasa, który pokonał golkipera Retmana Ulanów

Niedziela w okręgówce rozpoczęła się w Tarnobrzegu, gdzie drugi zespół Siarki Tarnobrzeg nie miał problemów z pokonaniem Pogonii Leżajsk. Do przerwy Siarka prowadziłą 2-0 po bramkach Bartłomieja Sztuki i Eryka Galary. Po zmianie stron drużyna rezerw dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa Łukasza Świderskiego i Maksymiliana Sitka. Honorową bramkę dla Pogonii Leżajsk zdobył Piotr Bubiłek.

Unia Nowa Sarzyna po spadku z IV ligi powoli się odbudowuje. W niedzielne popoołudnie na bosiku w Grębowie pokonali Słowianina 2-1. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek, jednak 7 minut po zmianie stron wynik spotkania otworzył Tomasz Wołoch. Wynik w 64. minucie podwyższył Marcin Pieróg. Wynik meczu na 12 minut przed końćem ustalił Marcin Kułaczkowski, strzelając honorową bramkędla Słowianina.

Spore rozczarowanie mogą czuć w Pysznicy, gdzie miejscowa Olimpia straciła punkty ze Spartą Jeżowe. Zawodnicy Olimpii po środowym spotkaniu mocno rozbudzili apetyty kibiców, wygrywając 6-2 w Jadachach. Wynik spotkania w Pysznicy otworzył Piotr Szewczyk z rzutu karnego i do przerwy wynik 0-1 się nie zmienił. Druga odsłona była bardziej obfita w bramki, bo wiem po trafieniu dla Sparty dołożyli Jarosław Dziadura i Mariusz Wójcik. Honorowe trafienie dla Olimpii z rzutu karnego zdobył Kamil Błażejowicz.

Rotunda Krzeszów początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Cztery porażki na początek i bilans bramkowy 2-13. Przed meczem z Sokołem Kamień optymizmu nie było, bowiem goście to drużyna aspirująca do awansu. Do przerwy w Krzeszowie nie oglądaliśmy bramek, jednak po przerwie to Sokół mocniej przycisnął i po bramkach Wojciecha Piroga i Grzegorza Woźniaka umocnił się w czubie okręgówki.

Nie zatrzymuje się Wisan Skopanie który po czterech kolejkach ma 9 punktów. W meczu byłych zawodników Siarki Tarnobrzeg, lepsza okazała się drużyna Janusza Hynowskiego, który zdobył jedną z bramek. Wynik spotkania w 68. minucie otworzył Kacper Smykła a zaledwie 10 minut później wynik podwyższył wspomniany wyżej Janusz Hynowski.

Ciekawe spotkanie miało miejsce w Nowej Dębie. Stal, która w tym sezonie miała walczyć o promocję do wyższej ligi. Szybko została jednak sprowadzona na ziemię, choć w pierwszej połowie skutecznie przeciwstawiali się graczon z Sokolnik. Po przewie to Sokół był stroną dominującą, jednak sprawę załatwili dopiero pod koniec spotkania. Wynik w 80. minucie otworzył Arkadiusz Duda. Końcówka spotkania to całkowita dominacja Sokoła Sokolniki, bowiem zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki, których autorem był Mikołaj Muniak.

Sokół Sokolniki: Polit - Kalinka (65. Wolak), Kloc, Warzocha, Szymański, Duda, Surdy (88. Ciba), Woś (65. Kowalski), Kolisz (46. Chmiel), Adamczyk, Muniak