2018-08-15 22:35:04

Stal Rzeszów rozgromiła na wyjeździe Wiślan Jaśkowice

Stal Rzeszów wypunktowała Wiślan Jaśkowice i wskoczyła na fotel lidera (fot. archiwum)
Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe Wiślan Jaśkowice, rewelację ubiegłorocznych rozgrywek. Dzięki tej wygranej, ekipa Janusza Niedźwiedzia wskoczyła na fotel lidera rozgrywek.

Od początku spotkania, Stal Rzeszów narzuciła swoje warunki gry i już w 2. minucie Damian Nowacki stanął przed szansą pokonania golipera gospodarzy. Niedługo po tym Stal rozpoczęła świetnie zapowiadającą się akcję, którą skutecznie zakończył Dominik Chromiński, dając prowadzenie gościom.

Tego dnia bramkarz Wiślan Jaśkowice, Sebastian Ropek nie narzekał na brak pracy, bowiem Stal co chwile tworzyła kolejne sytuacje. Jedna z nich zakończyła się bramką dla Stali Rzeszów, w której niefortunnie interweniował Dominik Ochman, kierując futbolówkę swojej bramki.

Sytuacja ta nie podłamała gospodarzy, którzy wykreowali świetną akcję, w wyniku której faulowany był Maciej Wcisło. Faul miał miejsce w polu karnym, więc sędzia Michał Górka podyktował jedenastkę, którą pewnie wykonał Łukasz Sikora.

Nie przeszkodziło to jednak gościom w realizacji swoich założeń, którzy nadal kreowali sporo akcji. Po jednej z wielu takich akcji, biegnący prawą stroną Robert Trznadel wypatrzył Tomasza Płonkę, który dopełnił formalności i było 1-3. Niedługo po tym snajper rzeszowskiej ekipy mógł strzelić kolejnego gola, jednak futbolówka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką. Do przerwy jednak Stal zasłużenie prowadziła.

Po zmianie stron Wiślanie Jaśkowice uwierzyli że mogą spróbować odrobić straty, jednak strzały zawodników gospodarzy były niecelne. 8 minut po wznowieniu nadzieje gospodarzy prysły jak bańka za sprawą Roberta Trznadla, który podwyższył na 1-4.

Spokojni goście chcieli jeszcze podwyższyć prowadzenie i ta sztuka im się udała. Kropkę nad i postawił w 66. minucie Tomasz Płonka ustalając wynik meczu.

0-1 Dominik Chromiński (9)
0-2 Dominik Ochman (17-sam)
1-2 Łukasz Sikora (22)
1-3 Tomasz Płonka (28)
1-4 Robert Trznadel (53)
1-5 Tomasz Płonka (66)

Wiślanie Jaśkowice: Ropek – Kuliszewski (83. N. Morawski), Ochman, Sikora, P. Morawski – Balawender (72. Żaba), Krasuski, M. Morawski, Czarnecki, Bębenek (46. Stanek) – Wcisło (46. Szewczyk)

Stal Rzeszów: Otczenaszenko – Trznadel, Tadrowski, Basista, Jarecki (70. Kotus) – Nowacki, Ligienza (63. Mozler), Reiman (70. Szeliga), Chromiński, Ceglarz (63. Popiela) – Płonka (72. Kostkowski)

Żółte kartki: Kuliszewski, Ochman, Żaba, Krasuski, M. Morawski - Tadrowski, Nowacki,