2018-08-12 14:35:55

Piast Tuczempy przegrał z Izolatorem Boguchwała

Nie udała się inauguracja sezonu Piastowi Tuczempy, który na własnym terenie przegrał z Izolatorem Boguchwała. Mimo, że gospodarze dwukrtonie prowadzili to ostatecznie przegrali 2-3 (0-0).

Pierwsza część spotkania nie porywała. Chyba najlepszą szansę na samym początku miał Patryk Zieliński, który jednak po dośrodkowaniu kolegi z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.

Mecz na dobre rozpoczął się po przerwie. Pierwszą bramkę dla Piasta Tuczempy w sezonie 2018/19, oraz ogólnie swoją pierwszą dla tej drużyny, zdobył pięknym uderzeniem z 30 metrów Karol Karólak.

Izolator Boguchwała jednak nie załamał sie i dążył do szybkiego wyrównania. Sztuka ta udała się niespełna po dziesięciu minutach. Prze polem karnym faulowany był Marcin Dobrzański, a rzut wolny na bramkę precyzyjnym strzałem zamienił Zieliński.

Gdy wydawało się, że goście przejęli inicjatywę, to kolejną bramkę zdobył Karólak. Tym razem był to tzw. "centrostrzał". Młody zawodnik dośrodkowywał w pole karne, ale nikt tej piłki nie przeciął i wpadła ona do bramki obok interweniującego Dawida Kaszuby.

Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 72' minucie po sytuacji wypracowanej przez Aleskandra Gajdka mierzonym strzałem przy słupku wyrównał Patryk Róg.

Ostatnie słowo należało do gości. Na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry w polu karnym faulowany był Krystian Wilk, a rzut karny na bramkę zamienił Zieliński.

Spotkanie to było wyrównane. Zdecydowanie najsłabiej zaprezentował się arbiter główny, który już w pierwszej części stracił panowanie nad sytuacją na boisku. Aż prosiło się o szybki żólty kartonik, aby uspokoić atmosferę, a tak, do końca meczu było bardzo nerwowo.

1-0 Karólak (49)
1-1 Zieliński (58)
2-1 Karólak (66)