2018-08-12 11:35:43

Stal Rzeszów zaczełą od zwycięstwa. Wygrana z Wólczanką Wólka Pełkińska

Stal Rzeszów wygrała na inaugurację z Wólczanką (fot. Krzysztof Krupa / stalrzeszow.pl)
Po rewolucji kadrowej w Stali Rzeszów przyszedł czas na ligowe rozgrywki. Na początek sezonu rzeszowianie pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska 2-1.

Udany debiut na ławce trenerskiej Stali Rzeszów zaliczył Janusz Niedźwiedź. Przebudowana Stal w pierwszej jedenstce miała aż 8 debiutantów. W ekipie Grzegorza Sitka było spokojniej, w jedenastce Wólczanki Wólka Pełkińska pojawiło się tylko 3 nowych zawodników.

Wólczanka na początku spotkania była spięta, starali się atakować ekipę Stali, jednak im to nie wychodziło. Stal Rzeszów zgodnie z wolą trenera Janusza Niedźwiedzia ma dominować i tak było w tym meczu. Od początku spotkania bardzo widoczny był nowy snajper "Stalowców", Tomasz Płonka, którego szukała piłka. Szukała, aż znalazła w 11. minucie, kiedy to rosły snaper pokonał Rafała Strączka.

Bramka ożywiła jeszcze bardziej stalowców, którzy kontrolowali jeszcze bardziej przebieg spotkania, wyprowadzając kolejne ataki. Jednak gra Stali nie ustrzagała się błędów i Leonid Otczenaszenko nie narzekał na zbyt wiele pracy.

Po przerwie Wólczanka się obudziła i zaczęła bardzo śmiało sobie poczynać ze Stalą Rzeszów. Goście atakowali, jednak zbyt bardzo się otworzyli i Piotr Ceglarz, jeden z nielicznych którzy zostali przy ulicy Hetmańskiej 69, podwyższył prowadzenie na 2-0. Piotr Ceglarz chwilę później ponownie miał szasnę na gola, jednak uderzenie okazało się niecelne.

Wólczanka na osłodę zdobyła przepiękną bramkę z rzutu wolnego, której autorem w 85. minucie był Geronimo Viscovich. Wólczanka po bramce ambitnie ruszyła do ataku, licząc na urwanie punktów faworytowi, ale na to zabrakło czasu.

1-0 Tomasz Płonka (11)
2-0 Piotr Ceglarz (61)
2-1 Viscovich (85)

Stal Rzeszów: Otczenaszenko - Trznadel, Tadrowski, Basista, Jarecki - Sierant (65. Nowacki), Ligienza (90. Szeliga), Reiman, Chromiński (75. Więcek), Ceglarz - Płonka (87. Kostkowski)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Strączek - Podstolak, Chorolskij, Wrona, Szewc - Hajduk (65. Łazarz), Lech (65. Viscovich), Mianowany (74. Gwóźdź), Kocur (77. Majka) - Buczek (65. Czyrny)

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)