2018-08-12 14:25:47

Resovia przegrała z ROW-em Rybnik

Podobne tematy 2 liga Resovia ROW Rybnik
Resovia znów nie miała szczęścia i z Rybnika wróciła na tarczy (fot. archiwum)
Rzeszowianie nie mają ostatnio szczęścia i na kolejne punkty muszą poczekać. Trafienie Bartłomieja Buczka nie wystarczyło i Resovia przegrała z ROW-em Rybnik 1-2.

Od pierwszych minut spotkania to gospodarze śmielej i częściej atakowali, jednak ich starania początkowo nie przynosiły skutku. Resovia odpierała ataki i stwarzała okazje z kontry.

Pierwszy gol padł w 28. minucie. Jan Janik wrzucił idealną piłkę w pole karne, a najwyżej do futbolówki doskoczył Kamil Spratek i pokonał Wojciecha Daniela.

Na odpowiedź Resovii długo nie trzeba było czekać. W 30. minucie w podobnej sytuacji znalazł się Bartłomiej Buczek, który nie miał problemów z pokonaniem Kacpra Rosy.

Pod koniec pierwszej połowy obydwie drużyny starały się stworzyć kolejne sytuacje, jedak po żadnej z nich piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po przerwie od mocnego uderzenia zaczeli gospodarze. W 47. minucie Kamil Spratek ponownie dał gospodarzom prowadzenie po raz drugi tego dnia pokonując Wojciecha Daniela. Resovia ruszyła do ataku, jednak dobrze spisywała się defensywa rybniczan.

W 55. minucie ponownie Bartłomiej Buczek mógł doprowadzić do wyrównania, lecz piłka trafiła w słupek.

Końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy mogli podwyższyć rezultat spotkania. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 2-1.

1-0 Kamil Spratek (28)
2-0 Bartłomiej Buczek (30)
3-0 Kamil Spratek (47)

ROW 1964 Rybnik: Kacper Rosa -Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys - Piotr Dudzik (79. Dawid Kalisz), Bartłomiej Wasiluk, Mateusz Bukowiec (80. Robert Tkocz), Kamil Spratek, Przemysław Brychlik (84. Mateusz Mazurek), Michał Rostkowski (86. Damian Koleczko) - Piotr Okuniewicz

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Kantor, Daniel Pawlak (70. Mateusz Świechowski), Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec - Radosław Adamski (59. Przemysław Pyrdek), Konrad Domoń, Szymon Kaliniec, Szymon Feret (52. Karol Twardowski), Kamil Antonik (77. Mateusz Geniec) - Bartłomiej Buczek

Sędziował: Albert Różycki (Łódź).
Żółte kartki: Dudzik, Rostkowski, Bukowiec, Okuniewicz - Kantor, Pawlak