2018-08-08 18:52:19

Stal Stalowa Wola przegrała z Legionovią w Pucharze Polski

Piłkarze Stali Stalowa Wola ulegli 2-3 Legionovii Legionowo w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski.

Podopieczni Krzysztofa Łętochy rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze. Już w 3. minucie po trafieniu Michała Kitlińskiego wyszli na jednobramkowego prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Adrian Dziubiński i wydawało się, że to "Stalówka" awansuje do kolejnej rundy.

Gracze Legionovii szybko jednak zdołali odrobić straty. Pomiędzy 57. a 60. minutę trafili do siatki Stali Stalowa Wola dwukrotnie i doprowadzili do wyrównania.

W końcówce gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Piotr Krawczyk - zdobywca wcześniejszych dwóch bramek i bohater Legionovii. Ostatecznie to goście cieszyli się z awansu.

STAL STALOWA WOLA - LEGIONOVIA LEGIONOWO 2-3 (2-0)

1-0 Michał Kitliński (3)
2-0 Adrian Diubiński (30)
2-1 Piotr Krawczyk (57)
2-2 Piotr Krawczyk (60)
2-3 Piotr Krawczyk (89-karny)

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał - Adam Waszkiewicz, Kacper Śpiewak, Fryderyk Stasiak, Michał Mistrzyk - Piotr Nowak (79. Sebastian Łętocha), Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (61. Piotr Mroziński), Andrzej Trubeha, Adrian Dziubiński - Michał Kitliński (63. Robert Dadok).

Legionovia Legionowo: Oliwer Wienczatek - Jacek Lewandowski, Kacper Górski, Daniel Choroś, Konrad Trzmiel (81. Sebastian Weremko) - Piotr Krawczyk, Luka Janković, Marcin Burkhardt, Patryk Koziara (84. Konrad Zaklika), Slaven Jurisa - Patryk Paczuk (90. Daniel Gołębiewski).

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).
Żółte kartki: Śpiewak - Janković, Choroś.