2018-08-04 20:28:53

2 liga: Elana Toruń - Stal Stalowa Wola 2:1

Podobne tematy 2 liga Stal Stalowa Wola
Passa Stalówki zakończyła się w Toruniu (fot. Radosław Kuśmierz)
Dziś zakończyła się passa Stali Stalowa Wola. Dziś przegrali 1:2 z Elaną Toruń, choć mogło być wyżej.

Od początku to Elana Toruń przeważała w meczu ze Stalą Stalowa Wola. Częściej była przy piłce lecz "Stalówka" skutecznie stawiała opór. W 29. minucie miała miejsce bardzo groźna sytuacja Elany, zawodnik gospodarzy kąśliwie uderzył, lecz Dorian Frątczak stanął na wsokości zadania.

Minutę później sędzia zarządził przerwę na wodę. Po przerwie to dalej Elana napierała, ale nadal górą był Dorian Frątczak. W 40. minucie idealną sytuację miał były zawodnik Stalówki, Mateusz Stąporski, który otrzymał podanie i główką próbował uderzać na bramkę, lecz golkiper Stali obronił.

Szczęście Stalówki skończyło się w 42. minucie, bowiem Michał Mistrzyk faulował zawodnika gospodarzy w polu karnym. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Maciej Stefanowicz i do przerwy Elana prowadziła 1:0.

Po zmianie stron Elana znowu mocno ruszyła do ataku i to zespół Rafała Góraka był tego dnia aktywniejszy. W 59. minucie w strugach deszczu Artur Lenartowski wykończył akcję wypracowaną przez kolegów.

Od tego momentu gra Stali siadła i zespół z Torunia kontrolował spotkanie. Gdy wszyscy myśleli że to już koniec, to w 80. minucie nadzieje gościom dał Michał Kitliński, który wykorzystał podanie od Michała Mistrzyka.

Ta sytuacja ożywiła zawodników Stalówki, którzy wyczuli szansę na remis, lecz zabrakło czasu. Trener Krzysztof Łętocha miał pretensje do zawodników o brak skuteczności w doskonałych sytuacjach.

1-0 Maciej Stefanowicz (42)
2-0 Artur Lenartowski (59)
2-1 Michał Kitliński (80)

Elana Toruń:
Bartosz Mrozek - Kordian Górka, Patryk Urbański, Michał Kołodziejski, Adam Dobosz, Dominik Kościelniak (87. Krzysztof Wołkowicz), Artur Lenartowski, Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz (76. Patryk Aleksandrowicz), Mateusz Stąporski (60. Damian Lenkiewicz), Filip Kozłowski.

Stal Stalowa Wola:
Dorian Frątczak - Michał Mistrzyk, Kacper Czajkowski, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka, Tomasz Żyliński, Robert Dadok, Piotr Mroziński (76. Przemysław Stelmach), Michał Trąbka, Adrian Dziubiński (62. Andrzej Trubeha), Sebastian Łętocha (53. Michał Kitliński).

Żółte kartki: Kozłowski, Stefanowicz, Górka.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).